10 mln zł przeznaczy Starostwo Powiatowe w Jarosławiu na inwestycje drogowe w powiecie w br. To najwyższa kwota od kilku lat.
Kwota może się zwiększyć, bo – jak zapowiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan – powiat zamierza skorzystać z Funduszu Dróg Samorządowych[paywall]. Powiatowe inwestycje drogowe planowane są także na terenie Jarosławia, a dotyczą remontu ulic: Brodowicze, Stawki, Bandurskiego, Żeromskiego, Traugutta oraz Cegielnianej. 6 maja br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której starosta T. Chrzan przedstawił tę informację. Dodał, że w 2018 r. na drogi powiatowe w Jarosławiu trafiło 6 mln zł, a w ciągu poprzedniej kadencji 9 mln zł. –Wszyscy korzystamy z ulic i dróg, które tylko administracyjnie są podzielone na miejskie, powiatowe czy wojewódzkie. Podatki czy opłaty administracyjne, także te płacone w starostwie, w zdecydowanej większości trafiają do budżetu gmin i miasta. I dlatego nie powinno nikogo bulwersować, że jeśli ma się dobrą wolę, to mogą być przeznaczane na remontowanie wszystkich ulic, także w Jarosławiu – stwierdził starosta T. Chrzan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze