Reklama

100 drzew na 100-lecie niepodległości

Piękna, słoneczna aura towarzyszyła akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, zorganizowanej w Gaci, w powiecie przeworskim.

Zasadzenie miododajnych gatunków: lipy, kasztanowca i robinii akacjowej odbyło się na terenie obok „Domu Kołowego” w Gaci[paywall]. Na zaproszenie wójt gminy Grażyny Pieniążek odpowiedzieli m.in: posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku kapitan Marcin Lachnik, radny powiatowy Jacek Pieniążek czy księża: Eugeniusz Wielgosz, Zenon Bieszczad i Wiesław Pytko. Czynny udział w tym przedsięwzięciu wzięli również m.in.: nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców, samorządu uczniowskiego, przedszkolaki, seniorzy oraz mieszkańcy gminy.

Po co ta akcja?

Wydarzenie zainicjowane przez samorząd województwa podkarpackiego ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy współczesnego pszczelarstwa i zanikania bioróżnorodności jako spraw kluczowych dla przyrody. Konsekwencją nasadzeń miododajnych drzew ma być wzbogacenie środowiska przyrodniczego oraz powiększenie bazy pożytków dla pszczół. Utworzony w Gaci „park miododajnych drzew” jest też żywym pomnikiem upamiętniającym jedno z najistotniejszych wydarzeń dla istnienia naszej Ojczyzny. Uczestnicy wydarzenia swoją obecność zaznaczali wpisem na pamiątkowej planszy, a miejsce nasadzenia zostało oznaczone specjalną tablicą informacyjną.

Gmina Gać znalazła się w gronie 106 samorządów z Podkarpacia, które zgłosiły się do współpracy w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama