Piękna, słoneczna aura towarzyszyła akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, zorganizowanej w Gaci, w powiecie przeworskim.
Zasadzenie miododajnych gatunków: lipy, kasztanowca i robinii akacjowej odbyło się na terenie obok „Domu Kołowego” w Gaci[paywall]. Na zaproszenie wójt gminy Grażyny Pieniążek odpowiedzieli m.in: posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku kapitan Marcin Lachnik, radny powiatowy Jacek Pieniążek czy księża: Eugeniusz Wielgosz, Zenon Bieszczad i Wiesław Pytko. Czynny udział w tym przedsięwzięciu wzięli również m.in.: nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców, samorządu uczniowskiego, przedszkolaki, seniorzy oraz mieszkańcy gminy.
Wydarzenie zainicjowane przez samorząd województwa podkarpackiego ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy współczesnego pszczelarstwa i zanikania bioróżnorodności jako spraw kluczowych dla przyrody. Konsekwencją nasadzeń miododajnych drzew ma być wzbogacenie środowiska przyrodniczego oraz powiększenie bazy pożytków dla pszczół. Utworzony w Gaci „park miododajnych drzew” jest też żywym pomnikiem upamiętniającym jedno z najistotniejszych wydarzeń dla istnienia naszej Ojczyzny. Uczestnicy wydarzenia swoją obecność zaznaczali wpisem na pamiątkowej planszy, a miejsce nasadzenia zostało oznaczone specjalną tablicą informacyjną.
Gmina Gać znalazła się w gronie 106 samorządów z Podkarpacia, które zgłosiły się do współpracy w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze