Niedawno w Wojewódzkim Szpitalu im. św. o. Pio w Przemyślu ruszył nowy punkt szczepień przeciw COVID-19. W związku z tym placówka na Monte Cassino otrzymała aż tysiąc szczepionek firmy Pfizer. – Zachęcamy wszystkich chętnych do rejestracji i szczepień. Wymogi, związane z przechowywaniem tej szczepionki sprawiają, że wszystkie muszą zostać wykorzystane do końca kwietnia – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego szpitala Paweł Bugira.
Pierwsza osoba w Polsce została zaszczepiona przeciw COVID-19 27 grudnia ub.r. Dzień później rozpoczął się Narodowy Program Szczepień, podzielony na etapy.
W pierwszej kolejności szczepienia objęły osoby z grupy największego ryzyka. Byli to m.in.: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym również w stacjach sanitarno-epidemiologicznych czy rodzice wcześniaków.
W połowie stycznia br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień przeciw COVID-19. Ustaliło także grafik, według którego mogły się rejestrować kolejne grupy osób.
Od 12 kwietnia br. zapisy odbywają się rocznikowo. Codziennie dołączał kolejny, młodszy o rok rocznik. Od poniedziałku, 19 kwietnia br., zapisywać się mógł rocznik 1968 (53 lata), w kolejnych dniach rocznik 1969 (52 lata) i rocznik 1970 (51 lat) i tak dalej.
Od poniedziałku, 26 kwietnia br., nastąpiło przyśpieszenie NPS. Tego dnia na szczepienie przeciw COVID-19 mogły się umówić dwa roczniki. Rejestracja otwarta była dla osób w wieku 46 i 47 lat (czyli urodzonych w 1974 i 1975 r.). W kolejnych dniach analogicznie rejestrują się po 2 roczniki dziennie. Od 7 maja br. rejestracja obejmie już trzy roczniki dziennie. Do 9 maja br. – jak zapowiedział rząd – każdy, kto ukończył 18 lat, otrzyma skierowanie na szczepienie.
W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są preparatami wyprodukowanymi przez koncerny: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Trzy pierwsze specyfiki podawane są w dwóch dawkach, a ostatni z wymienionych jest jednodawkowy.
W Przemyślu jest kilkanaście punktów, w których można się zaszczepić przeciw COVID-19. Niedawno w nadsańskim mieście rozpoczęły się przygotowania do powstania punktu szczepień masowych.
Ten – w porozumieniu z władzami miasta Przemyśla – ma prowadzić Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio. Powstanie w sali gimnastycznej budynku przy ul. Ratuszowej 1. Trwają przygotowania do jego uruchomienia. Jak poinformował rzecznik prasowy placówki na Monte Cassino P. Bugira, szpital jest gotowy i[paywall] czeka na sygnał ze strony miasta.
Do tej pory w Przemyślu najwięcej osób zaszczepiło się właśnie w szpitalu wojewódzkim.
– Pierwsza osoba została zaszczepiona u nas 27 grudnia zeszłego roku. Na pierwszy ogień poszli pracownicy sektora ochrony zdrowia. Jako szpital węzłowy szczepiliśmy wszystkich pracowników służby zdrowia z miasta i powiatu przemyskiego. Zainteresowanie szczepieniami wzrosło na przełomie roku. Jeszcze kilkanaście dni temu funkcjonowały w naszym szpitalu dwa punkty szczepień. Jeden przy ulicy Sportowej, drugi – w izbie przyjęć, obok SOR-u – wyjaśnił P. Bugira.
Do 26 kwietnia br. pierwszą dawką zaszczepionych zostało 7 tys. 671 osób, drugą – 2 tys. 505 osób. Razem to 10 tys. 176 osób.
Kilkanaście dni temu w budynku głównym szpitala, czyli na Monte Cassino, rozpoczął działalność trzeci punkt. Bardzo łatwo do niego trafić, bo znajduje się tuż przy wejściu głównym. W związku z tym szpital otrzymał ponad tysiąc dawek szczepionki firmy Pfizer.
– To prawda. Punkt szczepień przeciw COVID-19 czynny jest sześć dni w tygodniu. Obecnie szczepimy produktem firm Pfizer/BioNTech. W tym tygodniu mamy jeszcze kilkaset wolnych miejsc. Zapraszamy do rejestracji wszystkich chętnych, którzy oczywiście są do tego uprawieni rocznikowo – powiedział P. Bugira.
Zarejestrować się można na cztery sposoby: dzwoniąc do Call Center (16 736-05-00), poprzez ogólnopolską infolinię (989), poprzez Internetowe Konto Pacjenta oraz osobiście w punkcie – ul. Monte Cassino 18 w godzinach od 7.30 do 15. Co istotne, wszystkie szczepionki muszą zostać – ze względu na termin przydatności – wykorzystane do końca kwietnia br.
5 maja br. w placówce na Monte Cassino ruszają szczepienia szczepionką firmy Johnson&Johnson.
Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów:
*dzwoniąc na infolinię 989,
*za pośrednictwem internetu,
*korzystając z systemu e-rejestracji,
*korzystając z Internetowego Konta Pacjenta,
*wysyłając SMS-a na numer 880-333-333,
*bezpośrednio w punkcie szczepień.
Zgłaszający chęć zaszczepienia przez e-rejestrację otrzymuje do wyboru pięć terminów w punktach szczepień blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden termin nie jest dogodny, może wybrać, korzystając z wyszukiwarki, inne terminy i lokalizację. Po rezerwacji otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem, a dzień przed planowaną wizytą – przypomnienie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wczoraj sprawdzałem przez neta, już nie ma wolnych terminów. Tylko Johnson&Johnson w Maju.
Przestań judzić , płacą ci za judzenie ?
as 91.193.208.120Nie jęcz, nie stękaj. Płacą Ci za to lamusie?
yt.com - piotr rubas na temat eksperymentu medycznego - musisz to zobaczyc!
To Braun na swojej nie okrytej brodzie i wraz ze swoimi sługusami roznoszą nie tylko zarazę wirusa po Podkarpaciu. Najpierw chce być prezydentem Gdańska teraz Rzeszowa ( tu go nie wybiorą to będzie próbował w Kielcach czy Chełmie) nie ma to znaczenia by tylko dopchnąć się do koryta. Już Przemyśl ma prezydenta z jakiegoś politycznego tworu i co ? Syf. Rzeszowiacy należą do inteligentnych ludzi i z całą pewnością w dniu wyborów będą kierować się rozsądkiem.
A ten rozsądek co im podpowie? Kogo wybiorą ?
Wczoraj sprawdzałem przez neta, już nie ma wolnych terminów. Tylko Johnson&Johnson w Maju.
Przestań judzić , płacą ci za judzenie ?
as 91.193.208.120Nie jęcz, nie stękaj. Płacą Ci za to lamusie?