Reklama

1000 szczepionek Pfizera czeka w szpitalu na Monte Cassino

Niedawno w Wojewódzkim Szpitalu im. św. o. Pio w Przemyślu ruszył nowy punkt szczepień przeciw COVID-19. W związku z tym placówka na Monte Cassino otrzymała aż tysiąc szczepionek firmy Pfizer. – Zachęcamy wszystkich chętnych do rejestracji i szczepień. Wymogi, związane z przechowywaniem tej szczepionki sprawiają, że wszystkie muszą zostać wykorzystane do końca kwietnia – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego szpitala Paweł Bugira.

Pierwsza osoba w Polsce została zaszczepiona przeciw COVID-19 27 grudnia ub.r. Dzień później rozpoczął się Narodowy Program Szczepień, podzielony na etapy.

W pierwszej kolejności szczepienia objęły osoby z grupy największego ryzyka. Byli to m.in.: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym również w stacjach sanitarno-epidemiologicznych czy rodzice wcześniaków.

W połowie stycznia br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę punktów szczepień przeciw COVID-19. Ustaliło także grafik, według którego mogły się rejestrować kolejne grupy osób.

Reklama

Od 12 kwietnia br. zapisy odbywają się rocznikowo. Codziennie dołączał kolejny, młodszy o rok rocznik. Od poniedziałku, 19 kwietnia br., zapisywać się mógł rocznik 1968 (53 lata), w kolejnych dniach rocznik 1969 (52 lata) i rocznik 1970 (51 lat) i tak dalej.

Od poniedziałku, 26 kwietnia br., nastąpiło przyśpieszenie NPS. Tego dnia na szczepienie przeciw COVID-19 mogły się umówić dwa roczniki. Rejestracja otwarta była dla osób w wieku 46 i 47 lat (czyli urodzonych w 1974 i 1975 r.). W kolejnych dniach analogicznie rejestrują się po 2 roczniki dziennie. Od 7 maja br. rejestracja obejmie już trzy roczniki dziennie. Do 9 maja br. – jak zapowiedział rząd – każdy, kto ukończył 18 lat, otrzyma skierowanie  na szczepienie.

W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są preparatami wyprodukowanymi przez koncerny: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Trzy pierwsze specyfiki podawane są w dwóch dawkach, a ostatni z wymienionych jest jednodawkowy.

Reklama

Szpital na Monte Cassino szczepi najwięcej

W Przemyślu jest kilkanaście punktów, w których można się zaszczepić przeciw COVID-19. Niedawno w nadsańskim mieście rozpoczęły się przygotowania do powstania punktu szczepień masowych.

Ten – w porozumieniu z władzami miasta Przemyśla – ma prowadzić Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio. Powstanie w sali gimnastycznej budynku przy ul. Ratuszowej 1. Trwają przygotowania do jego uruchomienia. Jak poinformował rzecznik prasowy placówki na Monte Cassino P. Bugira, szpital jest gotowy i[paywall] czeka na sygnał ze strony miasta.

Do tej pory w Przemyślu najwięcej osób zaszczepiło się właśnie w szpitalu wojewódzkim.

– Pierwsza osoba została zaszczepiona u nas 27 grudnia zeszłego roku. Na pierwszy ogień poszli pracownicy sektora ochrony zdrowia. Jako szpital węzłowy szczepiliśmy wszystkich pracowników służby zdrowia z miasta i powiatu przemyskiego. Zainteresowanie szczepieniami wzrosło na przełomie roku. Jeszcze kilkanaście dni temu funkcjonowały w naszym szpitalu dwa punkty szczepień. Jeden przy ulicy Sportowej, drugi – w izbie przyjęć, obok SOR-u – wyjaśnił P. Bugira.

Reklama

Do 26 kwietnia br. pierwszą dawką zaszczepionych zostało 7 tys. 671 osób, drugą – 2 tys. 505 osób. Razem to 10 tys. 176 osób. 

Są wolne terminy

Kilkanaście dni temu w budynku głównym szpitala, czyli na Monte Cassino, rozpoczął działalność trzeci punkt. Bardzo łatwo do niego trafić, bo znajduje się tuż przy wejściu głównym. W związku z tym szpital otrzymał ponad tysiąc dawek szczepionki firmy Pfizer.

– To prawda. Punkt szczepień przeciw COVID-19 czynny jest sześć dni w tygodniu. Obecnie szczepimy produktem firm Pfizer/BioNTech. W tym tygodniu mamy jeszcze kilkaset wolnych miejsc. Zapraszamy do rejestracji wszystkich chętnych, którzy oczywiście są do tego uprawieni rocznikowo – powiedział P. Bugira.

Reklama

Zarejestrować się można na cztery sposoby: dzwoniąc do Call Center (16 736-05-00), poprzez ogólnopolską infolinię (989), poprzez Internetowe Konto Pacjenta oraz osobiście w punkcie – ul. Monte Cassino 18 w godzinach od 7.30 do 15. Co istotne, wszystkie szczepionki muszą zostać – ze względu na termin przydatności – wykorzystane do końca kwietnia br.

5 maja br. w placówce na Monte Cassino ruszają szczepienia szczepionką firmy Johnson&Johnson.



Jak się rejestrować?

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów:

Reklama

*dzwoniąc na infolinię 989,

*za pośrednictwem internetu,

*korzystając z systemu e-rejestracji,

*korzystając z Internetowego Konta Pacjenta,

*wysyłając SMS-a na numer 880-333-333,

*bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zgłaszający chęć zaszczepienia przez e-rejestrację otrzymuje do wyboru pięć terminów w punktach szczepień blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden termin nie jest dogodny, może wybrać, korzystając z wyszukiwarki, inne terminy i lokalizację. Po rezerwacji otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem, a dzień przed planowaną wizytą – przypomnienie.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2021-04-28 15:31:08

    Wczoraj sprawdzałem przez neta, już nie ma wolnych terminów. Tylko Johnson&Johnson w Maju.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    as - niezalogowany 2021-04-28 15:48:41

    Przestań judzić , płacą ci za judzenie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2021-04-28 17:16:54

    as 91.193.208.120Nie jęcz, nie stękaj. Płacą Ci za to lamusie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama