Reklama

102-latka zaszczepiona przeciw COVID-19

Najprawdopodobniej pani Maria Hołodia z Przemyśla jest jedną z najstarszych, a kto wie czy nie najstarszą, mieszkanką Podkarpacia, która zdecydowała się przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. W kwietniu br. skończyła 102 lata.

Z cała pewnością, co potwierdził rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira, pani Maria jest najstarszą pacjentką zaszczepioną przez personel placówki na Monte Cassino. Szczepienie odbyło się 27 sierpnia br. w mieszkaniu M. Hołodii, która przyjęła jednorazowy preparat firmy Johnson&Johnson[paywall].

Mimo sędziwego wieku pani Maria czuje się dobrze. Jeszcze dwa lata temu samodzielnie wychodziła na spacery, ale obecnie ma już problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Cały czas utrzymuje też kontakty towarzyskie. Często odwiedzają ją znajomi. Jak sama przyznała, właśnie to było inspiracją, aby się zaszczepić. – Chcę być zdrowa i chcę, żeby inni byli zdrowi. Moi znajomi się zaszczepili. Chcę się z nimi bezpiecznie spotykać – powiedziała z uśmiechem na twarzy.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama