Najprawdopodobniej pani Maria Hołodia z Przemyśla jest jedną z najstarszych, a kto wie czy nie najstarszą, mieszkanką Podkarpacia, która zdecydowała się przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. W kwietniu br. skończyła 102 lata.
Z cała pewnością, co potwierdził rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira, pani Maria jest najstarszą pacjentką zaszczepioną przez personel placówki na Monte Cassino. Szczepienie odbyło się 27 sierpnia br. w mieszkaniu M. Hołodii, która przyjęła jednorazowy preparat firmy Johnson&Johnson[paywall].
Mimo sędziwego wieku pani Maria czuje się dobrze. Jeszcze dwa lata temu samodzielnie wychodziła na spacery, ale obecnie ma już problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Cały czas utrzymuje też kontakty towarzyskie. Często odwiedzają ją znajomi. Jak sama przyznała, właśnie to było inspiracją, aby się zaszczepić. – Chcę być zdrowa i chcę, żeby inni byli zdrowi. Moi znajomi się zaszczepili. Chcę się z nimi bezpiecznie spotykać – powiedziała z uśmiechem na twarzy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze