Choć chętnych na budowę nowej przeprawy przez Wisłok w Gniewczynie Łańcuckiej było bardzo wielu, żaden nie wstrzelił się z ceną, jaką Starostwo Powiatowe w Przeworsku zarezerwowało w budżecie na ten cel. Wyjścia są dwa: albo inwestor doda kasę, albo oferenci zejdą z ceny.
Na budowę władze przeworskiego starostwo zarezerwowały dokładnie 10 mln 336 tys. zł. Ale że to wspólne przedsięwzięcie powiatu i gminy Tryńcza, władze tego drugiego samorządu wzięły na siebie opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji. Wykonawcą była tarnowska firma „Dla Inwestycji”.[paywall]
Nowa przeprawa powstanie w ciągu drogi powiatowej Gniewczyna Łańcucka – Grodzisko. Most ma mieć ok. 90 m długości i 10,3 m całkowitej szerokości (jezdnia – 6 m, chodnik – 2 m). Przy okazji wzmocnione zostaną brzegi i zmodyfikowane dno rzeki. Inwestycja obejmować będzie także przebudowę ponad 2,5 km drogi powiatowej i kilkudziesięciu metrów drogi gminnej. Przebudowane też zostanie skrzyżowanie drogi gminnej i powiatowej, zjazdy do posesji oraz infrastruktura techniczna.
Nowa przeprawa poprawić ma komunikację między trzema powiatami: przeworskim, leżajskim oraz łańcuckim, a także skrócić drogę dojazdową do autostrady A4 i odciążyć drogi krajowe nr 77 (Lipnik – Przemyśl) i nr 835 (Lublin – Grabownica Starzeńska).
Jak już wspomnieliśmy, mimo że do ogłoszonego przetargu na wykonawstwo przystąpiło aż 11 firm, żadna z nich nie „wstrzeliła się” z ceną. Najtańszą złożyła firma Sarinż z Warszawy – 11 mln 23 tys. 617 zł. Rzeszowski Wolmost zaproponował budowę za kwotę – 11 mln 694 tys. 326 zł. Pierwszą trójkę najtańszych ofert zamyka ta założona przez firmę Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej – 12 mln 566 tys. 680 zł. Najdroższą propozycję złożyła firma Intop z Tarnobrzega – 15 mln 988 tys. 152 zł.
Warto dodać, że inwestycja powinna potrwać 12 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze