Reklama

11 stycznia br. oficjalne otwarcie wyremontowanej hali MOSiR w Jarosławiu


Co prawda miało do tego dojść jeszcze w zeszłym roku, ale co się odwlecze… Wreszcie można ogłosić, że za kilka dni, dokładnie 11 stycznia br., jarosławscy sportowcy wracają do domu. To właśnie wówczas dojdzie do oficjalnego otwarcia hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu. Zbiegnie się to z 29. edycją Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza.


Wiele miesięcy tułaczki zespołów dyscyplin halowych, niecierpliwość kibiców, którzy nie zawsze mogli dopingować swoich ulubieńców w meczach domowych, ale… wyjazdowych, za kilka dni będą miały swój kres. Hala sportowo-widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sikorskiego zostanie oddana do użytku.

Głównym celem inwestycji była nadbudowa części budynku hali, polegająca na zwiększeniu wysokości użytkowej hali do minimum 9 m, czyli zgodnej z aktualnymi wymaganiami Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla rozgrywek krajowych w piłce siatkowej w najwyższej klasie rozgrywkowej – ekstraklasie. Obecnie wysokość użytkowa hali sportowej wynosi 7,40 m. Problem w tym, że siatkówki w Jarosławiu na poziomie seniorskim już nie ma, ale remont był bardzo potrzebny...

Reklama

Prace ruszyły z kopyta. Rozebrane zostały cały dach, posadzka i trybuny. Przebudowywane zostało całe zaplecze biurowo-socjalne. Potem ekipy remontowe rozpoczęły etap podmurowywania ścian i montażu dźwigarów z drewna klejonego, na których umocowane zostało pokrycie dachu. Przebudowane zostały łazienki i natryski, poszerzone otwory na drzwi wejściowe, dobudowane zostały brakujące pomieszczenia socjalne, wymienione centralne ogrzewanie, instalacja elektryczna, balustrady, wykonane zostało oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne. Hala zyskała nową nawierzchnię, wyremontowane zostały trybuny. Obiekt wygląda znakomicie!

Wszyscy chętni będą mogli się o tym przekonać już w niedzielę, 11 stycznia br. To wówczas odbędzie się oficjalne jej otwarcie, podczas którego – jak zapewnił burmistrz miasta Marcin Nazarewicz – atrakcji nie zabraknie. Przede wszystkim sportowych. Clou dnia będzie 29. Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza. To impreza organizowana dla uczczenia pamięci zmarłego 6 lutego 1992 r. byłego długoletniego kierownika sekcji piłki nożnej oraz wiceprezesa ds. sportowych Jarosławskiego Klubu Sportowego.

Reklama

Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/01/2026 18:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama