Dwa doniosłe wydarzenia związane z działalnością OSP świętowano w ostatnim czasie na terenie gminy Jarosław. Swoje 115 urodziny obchodziła jednostka w Morawsku, zaś ta w niedalekim Surochowie odnotowała w kalendarzu grubą kreską 75-lecie istnienia.
Oba majowe święta połączone były z przekazaniem na poczet obydwu jednostek OSP nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Druhowie z Surochowa wzbogacili się o lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Renault Master, który zakupiono w ramach rządowego dofinansowania w kwocie 200 tys. zł. Kolejne 170 tys. dorzuciła gmina Jarosław. Strażacy ochotnicy z Morawska zyskali z kolei poświęcony uroczyście przez księdza proboszcza Andrzeja Bujnego pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Mitsubishi Fuso Canter. Wraz z sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anną Schmidt kluczyki do niego na ręce druhów przekazała wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt. Ten zakup również dokonany został dzięki[paywall] rządowej dotacji wynoszącej 200 tys. zł. Gmina Jarosław dorzuciła z własnego budżetu ponad drugie tyle, bo 242 tys. 308 zł.
Oba jubileusze były też okazją do wręczenia wyróżnień dla jednostek. Z okazji 115-lecia OSP w Morawsku za zasługi dla umocnienia ochrony przeciwpożarowej na terenie jej działania odznaczono ją Złotym Znakiem Związku OSP RP. Z kolei 75-lecie OSP w Surochowie połączone zostało z odznaczeniem sztandaru tejże jednostki Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.
Członkom obu jednostek gratulowali w dniu ich święta zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli administracji rządowej i władz wojewódzkich.
Gospodarz gminy, jak i pozostali uczestnicy uroczystości życzyli druhom bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji i wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pełnionej misji.

fot.UG Jarosław
W Surochowie uroczystości jubileuszu 75-lecia tutejszego OSP połączone były z odznaczeniem sztandaru jednostki Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa i poświęceniem i przekazaniem lekkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Master.

fot.UG Jarosław
Wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt z okazji jubileuszu życzyła strażakom z Morawska bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze