Reklama

115-latka z Morawska i 75-latka z Surochowa miały swoje swięto

Dwa doniosłe wydarzenia związane z działalnością OSP świętowano w ostatnim czasie na terenie gminy Jarosław. Swoje 115 urodziny obchodziła jednostka w Morawsku, zaś ta w niedalekim Surochowie odnotowała w kalendarzu grubą kreską 75-lecie istnienia.

Oba majowe święta połączone były z przekazaniem na poczet obydwu jednostek OSP nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Druhowie z Surochowa wzbogacili się o lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Renault Master, który zakupiono w ramach rządowego dofinansowania w kwocie 200 tys. zł. Kolejne 170 tys. dorzuciła gmina Jarosław. Strażacy ochotnicy z Morawska zyskali z kolei poświęcony uroczyście przez księdza proboszcza Andrzeja Bujnego pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Mitsubishi Fuso Canter. Wraz z sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Anną Schmidt kluczyki do niego na ręce druhów przekazała wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt. Ten zakup również dokonany został dzięki[paywall] rządowej dotacji wynoszącej 200 tys. zł. Gmina Jarosław dorzuciła z własnego budżetu  ponad drugie tyle, bo 242 tys. 308 zł.

Oba jubileusze były też okazją do wręczenia wyróżnień dla jednostek. Z okazji 115-lecia OSP w Morawsku za zasługi dla umocnienia ochrony przeciwpożarowej na terenie jej działania odznaczono ją Złotym Znakiem Związku OSP RP. Z kolei 75-lecie OSP w Surochowie połączone zostało z odznaczeniem sztandaru tejże jednostki Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Reklama

Członkom obu jednostek gratulowali w dniu ich święta zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli administracji rządowej i władz wojewódzkich.

Gospodarz gminy, jak i pozostali uczestnicy uroczystości życzyli druhom bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji i wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pełnionej misji.


fot.UG Jarosław
W Surochowie uroczystości jubileuszu 75-lecia tutejszego OSP połączone były z odznaczeniem sztandaru jednostki Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa i poświęceniem i przekazaniem lekkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Master.

Reklama


fot.UG Jarosław
Wójt gminy Jarosław Elżbieta Grunt z okazji jubileuszu życzyła strażakom z Morawska bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama