Znakomicie spisali się reprezentanci Szkoły Tańca „A – -Z” z Przemyśla podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization w tańcach par i synchro dance, które przez dwa dni, 28 i 29 marca br., trwały w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie). Podopieczni Aleksandry Sołgi zdobyli łącznie 13 medali, w tym aż 10 z najcenniejszego kruszcu, zdobywając równocześnie tytuły mistrzyń i mistrzów Polski.
To największy z dotychczasowych sukces obchodzącej niedawno 20-lecie istnienia przemyskiej szkoły tańca. Impreza w Jędrzejowie była jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata, w których wystartować mogą medaliści tejże imprezy. Na parkiecie sali sportowej w tej podkieleckiej miejscowości zaprezentowało się łącznie ponad pół tysiąca tancerek i tancerzy z całej Polski. Wśród nich 40-osobowa grupa z Przemyśla, która – gdyby brać po uwagę klasyfikację klubową mistrzostw – znalazłaby się na podium!
To świadczy o znakomitym przygotowaniu do tej imprezy, litrach potu wylanych na treningach, ale i pomysłowi choreograficznemu, jakże potrzebnemu w takich specyficznych zawodach. Przemyślanie wystartowali w 7 różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Jak już wspomnieliśmy, aż 13-krotnie stawali na podium. 10-krotnie na jego najwyższym stopniu, uzyskując tytuły Mistrza Polski 2015, trzykrotnie zaś na drugim stopniu podium.
Mistrzynie i mistrzowie Polski
Złote medale przemyślanie zdobyli zarówno indywidualnie, w duetach, jak i drużynowo, czyli w formacjach. Indywidualnie tytuły mistrzowskie wywalczyły: Wiktoria Markiewicz w kategorii wiekowej dzieci do 11 lat w dwóch kategoriach tanecznych: salsa shines solo i latino show solo (choreografia „Księżniczka Leila”) oraz Klaudia Godos w kategorii wiekowej 12 – 15 lat w latino show solo („Upiorna panna młoda”). Złote medale w duetach zdobyli: Nadia Socha – Zuzanna Szeląg (do 11 lat, salsa shines), Julia Oponowicz – Dominika Głogowska (12 – 15 lat, latino show, „Napad na bank”), Pozostałe złota przypadły Szkole Tańca „A-Z” w formacjach. W kategorii wiekowej do 11 lat (latino show, „Szkoła baletowa”) „Azeteczki” w składzie: Wiktoria Gudzelak, Anna Haszczyn, Klaudia Owoc, Zuzanna Szeląg, Gabriela Flis, Martyna Pobidyńska, Elżbieta Szelążek i Nadia Socha. W kategorii 12 – 15 lat (mała grupa, latino show, „Brzydula”) „Azetki II” w składzie: Justyna Jacuła, Paulina Szkółka, Kinga Żygała, Wiktoria Markiewicz, Anita Obłąk. W kategorii powyżej 16 lat (mała grupa, latino show, „Gladiatorki”) „Azetki” w składzie: Róża Pszonak, Karolina Raba, Anita Król, Magdalena Pańczuk, Karolina Półchłopek, Klaudia Godos, Kinga Błahuciak. W kategorii wiekowej powyżej 16 lat (formacja, special couple, „Gangsta Street”) Formacja Taneczna „A-Z” Team A w składzie: Adrian Gromek, Monika Stadnik, Tomasz Bik, Martyna Pinkowicz, Michał Sekuła, Justyna Soja, Hubert Rajek, Karolina Półchłopek, Adrian Ogonowski i Anita Król. W kategorii wiekowej powyżej 16 lat (teams, special couple, „Don Corleone”) Formacja Taneczna „A-Z” Team 1 w składzie: Adrian Ogonowski, Martyna Pinkowicz, Michał Sekuła, Justyna Soja, Adrian Gromek, Monika Stadnik, Hubert Rajek, Magdalena Pańczuk.
Tytuły wicemistrzowskie wywalczyły same dziewczęta. W kategorii wiekowej powyżej 16 lat w latino show solo (choreografia „Koszmary nocne”) Róża Pszonak. W kategorii wiekowej powyżej 16 lat w duet latino show (choreografia „Marionetki”) po srebro sięgnęły Róża Pszonak i Klaudia Godos. Wicemistrzem Polski została także Formacja Taneczna „A-Z” w kategorii wiekowej powyżej 16 lat w latino show z programem „Łowcy Wampirów” w składzie: Monika Stadnik, Magdalena Pańczuk, Karolina Półchłopek, Tomasz Bik, Róża Pszonak, Karolina Raba, Anita Król, Klaudia Godos, Kinga Błahuciak, Jakub Owoc, Karol Wróbel, Mateusz Ptasznik, Hubert Wojdylak, Adam Bahir, Kamil Bereza, Michał Śliwiński, Julia Oponowicz, Dominika Głogowska i Patrycja Łuc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratulujemy
lol
to fajnie prawda ja też gratuluje