1 mln 960 tys. zł przeznaczy Przemyśl na realizację projektów z budżetu obywatelskiego w przyszłym roku. Pieniądze dla każdego osiedla zostaną rozdzielone na podstawie liczby mieszkańców – na każdą osobę przypada 13 złotych i 13 groszy. Zadania będą realizowane w trzech kategoriach.
Pracując na uchwałą o budżecie obywatelskim na 2021 r., radni opierali się na zasadach ustalonych rok temu. Zmieni się kilka szczegółów.
Podobnie jak wcześniej, pieniądze zostaną podzielone na trzy kategorie: I – budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej, II – budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej oraz III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym i sportowym.
Na kategorię I przeznaczono 1 mln 136 tys. 800 zł, a wartość jednego zadania nie może przekroczyć 400 tys. zł. Na zadania osiedlowe zarezerwowano[paywall] 764 tys. 400 zł, a na projekty „miękkie” – 58 tys. 800 zł (wartość jednego to maksymalnie 5 tys. zł).
Dyskusja radnych na ten temat była wyjątkowo spokojna i merytoryczna. Dotyczyła przede wszystkim podziału pieniędzy na poszczególne osiedla. Ponieważ ich liczebność jest bardzo zróżnicowana, zastanawiano się jak dokonać najbardziej sprawiedliwego podziału. Radni zwracali uwagę na to, że na małe osiedla przypadają niskie kwoty, które niejako wiążą ręce pomysłodawców do małych inwestycji. Ostatecznie zdecydowano, że będzie obowiązywał podział bardzo zbliżony do ubiegłorocznego (szczegóły w ramce obok). Radni argumentowali, że jest już zbyt późno na wprowadzenie większych zmian i sugerowali wcześniejsze prace nad BO w przyszłym roku. Maciej Wolański, kierownik biura prezydenta zaznaczył, że konsultacje były zaplanowane już na kwiecień, jednak na drodze do ich przeprowadzenia stanęła epidemia. Zarządy osiedli mimo wszystko miały możliwość wyrażenia sowich opinii.
Zmniejszona została minimalna liczba osób, które mogą zgłosić projekt. Teraz wystarczy tylko 7 mieszkańców. Radni zgodzili się także na nowy zapis, który mówi o tym, że w przypadku stwierdzenie prób nieuczciwego wpływania na wyniki głosowania, wszystkie materiały z głosowań zostaną przekazane organom ścigania.
osiedle kwota
Stare Miasto 40 tys. 700 zł
Kmiecie 60 tys. zł
Warneńczyka 34 tys. zł
Lipowica 25 tys. zł
Salezjańskie 52 tys. 500 zł
Kazanów 73 tys. zł
Winna Góra 25 tys. zł
Rogozińskiego 25 tys. 400 zł
Krasińskiego 47 tys. 300 zł
Kopernika 35 tys. 500 zł
Lwowskie 32 tys. 500 zł
Łukasińskiego 60 tys. 200 zł
Przemysława 37 tys. 400 zł
Słowackiego 25 tys. zł
Konopnickiej 25 tys. zł
Mickiewicza 26 tys. zł
Zielonka 25 tys. zł
Rycerskie 39 tys. 900 zł
Krakowskie 25 tys. zł
Za Wiarem 25 tys. zł
Kruhel Wielki 25 tys. zł
suma: 764 tys. 400 zł
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W pogodne dni na Wzniesieniu jest dużo ludzi ,nawet bardzo duzo ludzi.Jest tylko malutki kłopot z korzystaniem z atrakcji.Schody z kołków drewnianych sa w stanie tragicznym stwarzającym zagrożenie nie tylko dla dzieci,ostatnio nawet drewniana poręćz przy schodach na wysokości placu zabaw wywróciła się zbutwiała poręcz przy schodach.Rozleciał się i został zlikwidowany jedn z mostków na ścieżce spacerowej.Nie wiem z jakiego funduszu ale wydaje mi się,że dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców naszego grodu w trybie alarmowym powinno sie ten problem rozwiązać moze nawet w ramach budżetu obywatelskiego
o POjawił się hejter Tadeusz czy już wylał krokodyle łzy PO przegranej kłamcy trzaskowskim ???
Żyjesz pewno w tym mieście kilkadziesiąt lat i nie wiesz, że to wzgórze Zniesienie się nazywa. No moje gratulacje. A teraz dowiedz się skąd taka nazwa. Dla ułatwienia, ma to związek Kopcem Tatarskim. Miłej zabawy.
Jeszcze się okaże kto będzie wylewał krokodyle łzy odp w linku https://www.youtube.com/watch?v=68y4ZlRK-Iw&list=TLPQMTUwNzIwMjAyq33UsNnYcA&index=1
W pogodne dni na Wzniesieniu jest dużo ludzi ,nawet bardzo duzo ludzi.Jest tylko malutki kłopot z korzystaniem z atrakcji.Schody z kołków drewnianych sa w stanie tragicznym stwarzającym zagrożenie nie tylko dla dzieci,ostatnio nawet drewniana poręćz przy schodach na wysokości placu zabaw wywróciła się zbutwiała poręcz przy schodach.Rozleciał się i został zlikwidowany jedn z mostków na ścieżce spacerowej.Nie wiem z jakiego funduszu ale wydaje mi się,że dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców naszego grodu w trybie alarmowym powinno sie ten problem rozwiązać moze nawet w ramach budżetu obywatelskiego
A gdzie to Wzniesienie?
o POjawił się hejter Tadeusz czy już wylał krokodyle łzy PO przegranej kłamcy trzaskowskim ???