W dniach 6-8 czerwca (piątek-niedziela), w grodzie nad Sanem odbędzie się wyjątkowy jubileusz. Mowa o 135-leciu Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu.
Celem wydarzenia będzie ukazanie mieszkańcom miasta oraz regionu działalności statutowej, wskazanie efektów tej działalności na terenie miasta Przemyśla oraz działań kół pozamiejscowych Towarzystwa, wskazanie także niebagatelnej roli sekcji Towarzystwa: Klubu Obrońców Przemyśla, Klubu byłych Żołnierzy WP, Przemyskiego Centrum Wolontariatu oraz Komitetu Ochrony Starych Cmentarzy i Miejsc Pamięci Narodowej. Tegoroczny Jubileusz jest także kontynuacją wieloletnich spotkań Przemyślan z terenu Polski i zagranicy, którzy od lat brali udział w tzw. Zjazdach Przemyślan. Uroczyste otwarcie wydarzenia w piątek, 6 czerwca o g. 11 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Tego samego dnia o g. 18 na dolnej stacji wyciągu – Jubileuszowa Przemyska Potańcówka.
W drugim dniu wydarzeni zaplanowane jest zwiedzanie naszego regionu poprzez przejazd kursowy Przeworską Kolejką Wąskotorową „Pogórzanin”. W ostatnim dniu jubileuszu, o g. 10 odbędzie się msza św. w Archikatedrze, uroczyste zapalenie zniczy na nagrobkach zasłużonych członków TPPiR oraz przekazanie odremontowanych i uporządkowanych nagrobków na Cmentarzu Głównym w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze