Reklama

14-latka z objawami zatrucia czadem trafiła do szpitala

23/10/2023 09:24

O dużym szczęściu może mówić 14-letnia mieszkanka Przemyśla, która objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala.

W czwartek, 19 października służby otrzymały zgłoszenie o zasłabnięciu nastolatki w łazience, w jednym z bloków przy ul. Jordana. Pracujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższony poziom stężenia tlenku węgla. 14-latka trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Przypominamy!

Czad to silnie toksyczny, bezbarwny i bezwonny gaz, który w dużym stężeniu potrafi przynieść katastrofalne skutki. Aby zminimalizować zagrożenie zatrucia czadem warto zaopatrzyć się w czujniki czadu, dokonywać systematycznych przeglądów instalacji grzewczej oraz pieca oraz zadbać o właściwą wentylację pomieszczeń.

Reklama

 

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama