Funkcjonariusze SG z placówki w Horyńcu-Zdroju dostali informacje od ukraińskich pograniczników o podejrzeniu nielegalnego przekroczenia granicy.
Kilkanaście minut później patrol Straży Granicznej w okolicach wioski Prusie, tuż przy pasie granicznym zatrzymał 14-osobową grupę obywateli Iraku, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy.
Wśród nich było siedmiu mężczyzn, dwie kobiety oraz pięcioro dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Cudzoziemcy byli ciepło ubrani, jednak z uwagi na niską temperaturę powietrza niezwłocznie zostali przewiezieni do placówki SG w Horyńcu-Zdroju, gdzie dostali ciepłe napoje i mogli się ogrzać.
Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze zatrzymali organizatorów przerzutu. Kierowcy pojazdów, 35-letni obywatel Syrii oraz 39-letni Tunezyjczyk, przebywający legalnie w Polsce, planowali całą grupę przewieźć w głąb Europy.
W ramach umowy readmisyjnej imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę, natomiast organizatorzy przerzutu przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.NIE wpuszczac brudasow do polski!!!!! WYWOZIC natychmiast na ukraine tam skad przyszli!!!!!!!
NIE wpuszczac brudasow do polski!!!!! WYWOZIC natychmiast na ukraine tam skad przyszli!!!!!!!