Reklama

1,5 tys. zł mandatu, 13 punktów karnych i 3 miesiące bez prawka

23/10/2023 07:48

Policjanci jarosławskiej drogówki, którzy wchodzą w skład grupy Speed, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. Jechał z prędkością 110 km/h, co w tym miejscu stanowiło przekroczenie aż o 60 km/h.

48-letni mieszkaniec gminy Medyka pożegnał się na 3 miesiące z uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego konto kierowcy wzbogaciło się o 13 punktów karnych, a on sam zubożał o 1,5 tys. zł .

Warto przypomnieć, że zwłaszcza w perspektywie pogarszających się warunków pogodowych przepisowa jazda gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

„Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania, a w przypadku występowania śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego –bezpiecznie dojechać do celu”

Reklama

– przypominają mundurowi.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama