W II edycji imprezy Oleszyce Półmaraton też 70 osób przejdzie prawie 12-kilometrowy dystans z kijkami nordic walking. Impreza w najbliższą niedzielę, 22 lutego.
Po raz pierwszy półmaraton w minionym roku zorganizowało stowarzyszenie „Czas na Pomoc” z Oleszyc. Wówczas liczba uczestników sięgnęła 90. W tym roku zainteresowanie było dużo większe. – Najpierw ustaliliśmy limit na 200. Potem zwiększyliśmy o 50 i szybko został przekroczony – opowiada prezes stowarzyszenia Zbigniew Dorota.Zaznacza, że chętni mogą wystartować w zawodach, ale na własną odpowiedzialność. – Posiłków i napojów raczej nie braknie, natomiast osoby ponad stan nie otrzymają medali i nie będą miały mierzonego czasu – mówi. Każdy może liczyć także na grochówkę i kiełbasę z ogniska.
Do biegu na dystansie 21,097 km zgłosiło się 190 osób.– Pora wybrana jest nieprzypadkowo. Główne imprezy zaczynają się w marcu. Maratończycy natomiast biegają cały rok i ta pora dobrze wpisuje się w przygotowanie do sezonu – mówi Z. Dorota. W tym roku odbędą się też koleżeńskie Zawody Nordic Walking – zimowy marsz po lesie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 11,7 km.
Zawody rozpoczną się o g. 11. Start i meta przy leśniczówce w miejscowości Zabiała.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze