Reklama

190 biegaczy wystartuje w półmaratonie. Pobiegną lasem

19/02/2015 14:45

W II edycji imprezy Oleszyce Półmaraton też 70 osób przejdzie prawie 12-kilometrowy dystans z kijkami nordic walking. Impreza w najbliższą niedzielę, 22 lutego.

Po raz pierwszy półmaraton w minionym roku zorganizowało stowarzyszenie „Czas na Pomoc” z Oleszyc. Wówczas liczba uczestników sięgnęła 90. W tym roku zainteresowanie było dużo większe. – Najpierw ustaliliśmy limit na 200. Potem zwiększyliśmy o 50 i szybko został przekroczony – opowiada prezes stowarzyszenia Zbigniew Dorota. 

Zaznacza, że chętni mogą wystartować w zawodach, ale na własną odpowiedzialność. – Posiłków i napojów raczej nie braknie, natomiast osoby ponad stan nie otrzymają medali i nie będą miały mierzonego czasu – mówi. Każdy może liczyć także na grochówkę i kiełbasę z ogniska.

Do biegu na dystansie 21,097 km zgłosiło się 190 osób.– Pora wybrana jest nieprzypadkowo. Główne imprezy zaczynają się w marcu. Maratończycy natomiast biegają cały rok i ta pora dobrze wpisuje się w przygotowanie do sezonu – mówi Z. Dorota. W tym roku odbędą się też koleżeńskie Zawody Nordic Walking – zimowy marsz po lesie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 11,7 km.

Reklama

Zawody rozpoczną się o g. 11. Start i meta przy leśniczówce w miejscowości Zabiała. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości