Reklama

Pawłosiów: 2-latkę idącą poboczem bez zimowego okrycia zauważył kierowca autobusu

Godną pochwały postawą wykazał się kierowca autobusu szkolnego, który zauważył przy drodze w Pawłosiowie małe dziecko bez opieki i odpowiedniego dla aktualnej pory roku odzienia. Dzięki jego reakcji oraz zaangażowaniu opieki społecznej i policji dziewczynkę całą i zdrową udało się przekazać pod opiekę babci.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (19 bm.), po g. 10. Kierowca autobusu szkolnego, przejeżdżający w okolicy kościoła w Pawłosiowie, zauważył małą dziewczynkę biegnącą poboczem drogi, ubraną jedynie w sweterek i spodnie. Jak relacjonuje policja, próbował nawiązać z nią kontakt z dzieckiem, ale dziecko  wystraszyło się pobiegło w kierunku kościoła. Kierowca poszedł za nim, pilnując, by nie wybiegło na drogę. Powiadomił też urząd gminy, a ten skierował do dziecka pracownice MOPS. Na miejsce przyjechali też dzielnicowi.

Pracownice opieki społecznej poczekały z dzieckiem w samochodzie, by mogła się ogrzać. Całe zdarzenie skończyło się szczęśliwie. Chwilę później w okolicy pojawiła się babcia dziecka, która wyszła z domu, by go szukać. Jak wyjaśniła, robiła w domu porządki i po pewnym czasie zorientowała się, że dziewczynki nie ma w pokoju.

Reklama

Finalnie dziecko trafiło pod jej opiekę.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama