Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 1 tys. 606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, którymi są mobilne pracownie multimedialne. Na Podkarpacie trafi 71, zaś do szkół z naszego regionu 20.
Organizatorem konkursu pod hasłem #OSEWyzwanie jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców[paywall]. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.
Kilka dni temu komisja konkursowa ogłosiła wyniki. I przyznała nagrody – mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Łącznie dla 764 szkół, (najwięcej – 125 dla województwa mazowieckiego). Do podkarpackich szkół trafiło 71 pracowni, 20 do placówek oświatowych w naszym regionie (szczegóły w ramce obok).
2 października br. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu #OSEWyzwanie. W uroczystości wzięli udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz dyrektor Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Łukasz Kardas.
Szkoły z naszego regionu, nagrodzone mobilnymi pracowniami multimedialnymi:
Powiat jarosławski: Szkoła Filialna w Cetuli, I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, SP 7 Jarosław, SP Manasterz, SP Piwoda, SP 1 Pruchnik, SP Skołoszów, SP Rozbórz Długi, SP Szówsko, SP Wiązownica.
Powiat lubaczowski: SP Basznia Dolna, SP Krowica Sama, SP Lisie Jamy, Społeczna Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym w Załużu.
Powiat przemyski: SP Grochowce, SP Hermanowice, SP Nehrybka, SP Stubno.
Powiat przeworski: SP Mirocin, SP Ostrów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chciałbym jako nauczyciel dodać coś od siebie: nagrody prezydenta wybrani nauczyciele dostali bo przed wyborami zaś nagrody czy premie od dyrektora już nie bo są zamrożone i po wyborach to ja bardzo przepraszam tzw. K 15 z tego naszego zadupia teraz jakiś inny twór identycznie jak P0 czy K0 już zamrozili pobory przez tyle lat i co ? A gdzie Pan Prezydent roztrwonił pieniądze dla nauczycieli , które mu zostały po strajku. Jeśli Pan sobie nie radzi z finansami to zrezygnuj Pan Panie Wojtku od razu bo dosłownie w karzdej dziedzinie jak widać ponosisz Pan porażkę.Przemyśl nigdy nie miał szczęścia do gospodarza a teraz to już całkiem. Ręce opadają. Pozostaje tylko migracja przynajmniej do Rzeszowa tam już trochę inny świat i przepraszam za wyrażenie z tego kurwidołka.
Chciałbym jako nauczyciel dodać coś od siebie: nagrody prezydenta wybrani nauczyciele dostali bo przed wyborami zaś nagrody czy premie od dyrektora już nie bo są zamrożone i po wyborach to ja bardzo przepraszam tzw. K 15 z tego naszego zadupia teraz jakiś inny twór identycznie jak P0 czy K0 już zamrozili pobory przez tyle lat i co ? A gdzie Pan Prezydent roztrwonił pieniądze dla nauczycieli , które mu zostały po strajku. Jeśli Pan sobie nie radzi z finansami to zrezygnuj Pan Panie Wojtku od razu bo dosłownie w karzdej dziedzinie jak widać ponosisz Pan porażkę.Przemyśl nigdy nie miał szczęścia do gospodarza a teraz to już całkiem. Ręce opadają. Pozostaje tylko migracja przynajmniej do Rzeszowa tam już trochę inny świat i przepraszam za wyrażenie z tego kurwidołka.