Ślubowanie odebrał zastępca komendanta oddziału płk SG Sławomir Klekotka.
Nowi adepci to 8 kobiet i 12 mężczyzn, głównie z Podkarpacia.
Grupa ślubowała 5 stycznia, teraz rozpoczyna szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Pozytywne zaliczenie egzaminów uprawni ich do szkolenia przygotowującego do uzyskania I stopnia w korpusie podoficerów, a potem służby w przejściach granicznych i na zielonej granicy w BiOSG.
Na ten rok zaplanowano wcielenie do służby kolejnych 70 funkcjonariuszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze