Reklama

20 tysięcy dla szpitala. Nowe łóżka zapewnią większy komfort na położnictwie

To z pewnością dobra wiadomość dla pacjentek przeworskiego szpitala. Do placówki trafią kolejne pieniądze na poprawę warunków leczenia. 20 tysięcy złotych, które miasto zdecydowało się przekazać lecznicy, zostanie wydane na doposażenie oddziału położniczego.

Umowa potwierdzająca udzielenie dotacji w kwocie 20 tys. zł została parafowana przez burmistrza Przeworska Leszka Kisiela i dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku Grzegorza Jedynaka w piątek, 14 maja. Wiadomo też, na co wydane zostaną pieniądze.

– Będziemy chcieli kupić za tę kwotę[paywall] wygodne, dobrej klasy łóżka do oddziału położniczego, by panie przebywające w nim mogły się u nas leczyć i oczekiwać na rozwiązanie w komfortowych warunkach – mówi szef przeworskiego szpitala G. Jedynak.

– Kiedy remontowaliśmy położnictwo i opisaliśmy wykonane prace na profilu społecznościowym szpitala, pod wspomnianym wpisem pojawiły się liczne komentarze pań, które chwaliły fakt, że poprawiają się warunki, dodając jednak, że przydałyby się też nowe łóżka. Myślę, że ta dyskusja w przestrzeni wirtualnej związana z remontem oddziału również mogła się przyczynić do tego, że rada miasta wyszła z inicjatywą wsparcia tego rodzaju zakupów– dodaje.

– Staramy się zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów i stwarzać im odpowiednie warunki. Ostatnio wyremontowaliśmy sale na oddziale kardiologicznym, wyposażając je w indywidualne łazienki. Pacjenci w tym wypadku również podzieli się z nami opinią, że są to zmiany na plus, których od nas oczekują – zaznacza.

Reklama

Doceniają każdy gest wsparcia

To nie pierwsze tego rodzaju wsparcie dla szpitala w Przeworsku. W ubiegłym roku dofinansowany został zakup sprzętu medycznego, służącego do intensywnej terapii i diagnostyki.

– W pierwszym półroczu ubiegłego roku prowadziliśmy zbiórkę na rzecz szpitala w ramach covidowej akcji. Wówczas w zasadzie wszystkie jednostki samorządu terytorialnego powiatu przeworskiego, w tym miasto Przeworsk, odpowiedziały na nasz apel, przekazując po 20 tysięcy złotych. Wówczas udało się zakupić dwa aparaty USG, w tym jeden na oddział urologiczny – do którego musieliśmy trochę dołożyć, bo zależało nam na sprzęcie wysokiej klasy – mówi dyrektor przeworskiej placówki.

Staramy się szukać rozwiązań, które posłużą bezawaryjnie wiele lat. W imieniu swoim i wszystkich pracowników szpitala chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym – czy to jednostkom samorządowym, czy osobom prywatnym – którzy podejmują takie wyzwania w tych trudnych czasach i decydują się podzielić środkami, którymi dysponują, choć pewnie im też brakuje. Bardzo to doceniamy – podsumowuje.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-06-05 06:10:07

    Tylko po co jak i tak leczą tylko i wyłącznie covidowców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama