Do 248 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym lub z podejrzeniem covid-19, zwiększył swoje przygotowanie Wojewódzki Szpital im. Św. O. Pio w Przemyślu. Obecnie wykorzystanych jest ok. 160.
W opublikowanym w sobotę wieczorem komunikacie, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu poinformował, że zgodnie z decyzją wojewody ma zapewnić łącznie 166 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. We wtorek ustaliliśmy, że liczba ta zostaje zwiększona do 248. Obecnie zajętych jest ok. 160. Cały szpital[paywall] dysponuje 600 miejscami dla pacjentów.
Jednocześnie szpital poinformował, że pacjenci zgłaszający się na SOR będą zaopatrywani, przy czym, jeśli konieczna będzie hospitalizacja, możliwe są dwa warianty. Pacjenci w stanach ciężkich mają przyjmowani na oddziały „covid ujemne”, a pacjenci w lżejszych stanach (w przypadku braku miejsc) będą odwożeni transportem medycznym do innych placówek.
„Nikt nie zostanie odesłany z SOR-u bez udzielenia pomocy” – zapewnia dyrekcja placówki.
Jak poinformowano, oddział ginekologiczno-położniczy jest przygotowany na przyjęcia pacjentek w stanie zagrożenia ciąży lub rodzące, niezależnie od wyniku testu na obecność koronawirusa.
„Wszystkie poradnie specjalistyczne oraz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) przy ul. Monte Cassino 18 oraz Sportowej 6 działają zgodnie z harmonogramem. Na dotychczasowych zasadach funkcjonuje również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna” – podano w komunikacie.
Przy szpitalu wojewódzkim funkcjonuje również punkt „drive-thru”, w którym – mając skierowanie – można wykonać badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W niektóre dni ustawiają się jednak długie kolejki samochodów, sięgające od wjazdu na SOR nawet do wiaduktu płk. Władysława Deca. Najczęściej dzieje się tak we wtorki.
W dziale rozwoju, promocji i komunikacji społecznej szpitala usłyszeliśmy, że kolejki tworzą się na ogół, gdy wiele osób przyjeżdża o podobnej porze. Najczęściej kumulacja następuje po godz. 9. Szpital przypomina, że badania są wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 11.30, a w soboty i niedziele w godzinach 6.00 – 9.30.
Jeszcze w tym tygodniu zostanie uruchomiony drugi punkt pobierania wymazów – w przychodni przy ul. Sportowej 6.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.
UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
I jeszcze taka ciekawostka tudzież nowinka, z ostatniej chwili !!!KORONAWIRUS. SMOG POGARSZA SPRAWĘ. PIORUNUJĄCE DANE - WP.PL
„Ludzie! Tak trudno zrozumieć nowe ograniczenia? To proste i logiczne”„Np. strefa żółta. Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść. Bo jeść w każdej knajpie można, na spokojnie i bez maseczki. No chyba, że ktoś chciałby zjeść na ulicy, to mu nie wolno, bo jedzenie na ulicy jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W knajpie wolno, na ulicy nie. Proste i logiczne. Ale pamiętajmy, że i w knajpie robi się niebezpiecznie, lecz tylko po godz. 21:00. Wtedy wyłącznie na wynos. Byle NIE na ulicy. Za to na ulicy w zgromadzeniu (bez jedzenia!) może uczestniczyć max 25 osób. No chyba, że pójdą do kościoła, to wtedy ile dusza zapragnie, bo jak kościół duży to może być nawet 50 lub 100, trzeba se policzyć. W kościele na mszy 1 osoba na 4 m2. No chyba, że to nie jest msza tylko mecz. To wtedy nawet na stadionie, na powietrzu – ZERO. Absolutne zero, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. No chyba, że to nie jest mecz na stadionie, tylko przedstawienie w teatrze. To wtedy można przyjść, ale na 25% miejsc. Co innego dzieciaki z podstawówki. One to wszystkie mogą przychodzić, siedzieć w klasach i ganiać się po korytarzach na przerwach. Ile chcą, każdego dnia. No chyba, że to nie jest podstawówka, tylko liceum lub studia. Uuu, to wtedy się nie zaleca, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Kilkadziesiąt dzieci w klasie w podstawówce – tak. Kilkudziesięciu licealistów klasie w liceum – nie. Kilkudziesięciu studentów w auli na uczelni – nie. Proste i logiczne. No i jak wesele to tylko 20 osób, na dodatek bez wywijania do Zenka na parkiecie, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chyba, że wesele zrobicie sobie w Biedrze czy Lidlu, to wtedy można. Tam to można wszystko, włazi tyle ludu ile chce. Byle nie ćwiczyli w trakcie robienia zakupów. Więc bez przysiadów z arbuzami czy takich tam cwaniactw. Proste i logiczne. Czego nie rozumiesz?”
Good post! We will be linking to this great post on our website. Keep up the good writing. Connect 4 with me!
Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.
UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
I jeszcze taka ciekawostka tudzież nowinka, z ostatniej chwili !!!KORONAWIRUS. SMOG POGARSZA SPRAWĘ. PIORUNUJĄCE DANE - WP.PL