Reklama

26 lat w służbie społeczności lokalnej

06/10/2016 16:42

W czwartek, 29 września, Straż Miejska w Przemyślu obchodziła swoje święto. Po mszy świętej, którą odprawiał abp Józef Michalik, posiadający tytuł Honorowego Strażnika Miejskiego, na Zamku Kazimierzowskim odbyła się uroczysta akademia. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych oraz strażnicy i ich rodziny.


fot.Jacek Szwic
Pamiątkowe zdjęcie strażników i pracowników cywilnych.

Historia

Wszystko zaczęło się 21 grudnia 1990 roku, kiedy Rada Miejska w Przemyślu podjęła uchwałę nr 86/90 w sprawie zapewnienia porządku publicznego na terenie miasta Przemyśla i zobowiązała Zarząd Miasta do podjęcia działań zmierzających do utworzenia straży miejskiej. Zygmunt Sękalski, starszy inspektor Straży Miejskiej w Przemyślu, nosi tzw. blachę (identyfikator tej formacji) z numerem 3.

W okresie, o którym opowiada Sękalski, w straży miejskiej było siedmiu komendantów. Obecny, Jan Geneja, dowodzi formacją najdłużej, bo od 13 lat. W tej chwili pracuje w niej 53 strażników i 6 pracowników cywilnych.


fot.Jacek Szwic
Goście i strażnicy podczas uroczystej akademii z okazji święta straży miejskiej.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama