W czwartek, 29 września, Straż Miejska w Przemyślu obchodziła swoje święto. Po mszy świętej, którą odprawiał abp Józef Michalik, posiadający tytuł Honorowego Strażnika Miejskiego, na Zamku Kazimierzowskim odbyła się uroczysta akademia. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych oraz strażnicy i ich rodziny.

fot.Jacek Szwic
Pamiątkowe zdjęcie strażników i pracowników cywilnych.
W okresie, o którym opowiada Sękalski, w straży miejskiej było siedmiu komendantów. Obecny, Jan Geneja, dowodzi formacją najdłużej, bo od 13 lat. W tej chwili pracuje w niej 53 strażników i 6 pracowników cywilnych.

fot.Jacek Szwic
Goście i strażnicy podczas uroczystej akademii z okazji święta straży miejskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze