Nie byle jaką odwagą i miłością trzeba się wykazywać, by wspólnie, ramię w ramię, kroczyć ścieżką małżeństwa przez pół wieku. Wiele o tym mogą powiedzieć pary zamieszkujące gminę Stary Dzików, które 8 lutego w „Białym Dworku” odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji małżonków, którą w kościele parafialnym odprawił ks. Robert Mokrzyński. Po niej, zebrani udali się do domu weselnego, by tam wspólnie świętować pięćdziesiąt lat w małżeńskim stanie.
Upominki, pamiątkowe dyplomy i odznaczenia wręczyli[paywall]: starosta lubaczowski Zenon Swatek, wójt gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński, członek zarządu powiatu Józef Ozimek, przewodniczący rady gminy Bogdan Ozimek i sekretarz Marek Buczko.
W życzeniach i gratulacjach, jakie Jubilaci odbierali, nie zabrakło odniesień do wypowiedzianej pół wieku temu przysięgi małżeńskiej i porównań, że jej odzwierciedleniem są szczęście dzieci i uśmiech wnuków.
Do uświetnienia uroczystości przyczyniły się dzieci i młodzież z SP w Starym Dzikowie, które pod kierownictwem Joanny Krzeszowiec przygotowały piękne przedstawienie. Nie zabrakło też muzyki, a do tańca porywały przeboje z młodych lat.
Wśród małżeństw, które 50 lat wcześniej wypowiedziały słowa przysięgi małżeńskiej, znaleźli się:
Maria i Stanisław Bednarzowie, Franciszka i Adam Dubelowie, Maria i Bronisław Grochowiczowie, Krystyna i Władysław Horajscy, Maria i Czesław Horajscy, Łucja i Eugeniusz Jabłońscy, Maria i Edward Jędruchowowie, Janina i Jan Kępscy, Stanisława i Edward Kopciuchowie, Maria i Kazimierz Kuferowie, Irena i Stanisław Morawscy, Rozalia i Ludwik Mućkowie, Janina i Władysław Mudłowie, Maria i Andrzej Nieckarzowie, Danuta i Jan Nieckarzowie, Wanda i Franciszek Nieckarzowie, Józefa i Edward Otulakowie, Maria i Ludwik Ozimkowie, Janina i Bolesław Pachołkowie, Kazimiera i Michał Solarzowie, Maria i Leszek Winiarzowie, Krystyna i Tadeusz Witkowie, Maria i Jan Wójtowiczowie, Krystyna i Zdzisław Ziemianinowie oraz nieobecni z powodów zdrowotnych: Maria i Jan Bednarzowie, a także Janina i Ryszard Sokalowie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i całą redakcją dołączamy się do życzeń zdrowia i niegasnącej miłości na dalsze, wspólne lata małżeńskiego pożycia.

fot.UG Stary Dzików
Do uświetnienia uroczystości przyczyniły się dzieci i młodzież z SP w Starym Dzikowie, które pod kierownictwem Joanny Krzeszowiec przygotowały piękne przedstawienie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze