Znakomity Nigeryjczyk Quadri Aruna, reprezentant Ukrainy Jaroslav Żmudenko, nieobliczalny przedstawiciel Kraju Kwitnącej Wiśni Yuto Kizokuri oraz niezwykle doświadczony, 28-krotny mistrz Słowacji Lubomír Pištej – tak w przyszłym sezonie LOTTO Superligi Tenisa Stołowego wyglądać będzie „armia zaciężna” Oxynetu Jarosław. W tym zestawie wciąż jednak brakuje solidnego Polaka…
L. Pištej to ostatni z obcokrajowców, który parafował umowę z menadżerem Oxynetu Kamilem Dziukiewiczem. 39-latek to aktualny mistrz Słowacji w singlu i deblu. Łącznie w swojej karierze – w ciągu 20 lat – zdobył już 28 złotych medali w krajowym czempionacie!
W br. mistrzostwa Słowacji odbyły się w Bratysławie, a L. Pištej sięgnął po złoto w singlu oraz grze podwójnej z[paywall] Jakubem Zelinką, który występował w barwach jarosławskiego klubu w sezonie 2018 – 2019.
Niezwykle doświadczony Słowak wystąpił na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r., a w mistrzostwach Europy zdobył trzy medale (dwa srebrne, jeden brązowy) w grze mieszanej z Barborą Balazovą. Wielokrotnie rywalizował z Polakami, m.in. w mistrzostwach Europy. W 2017 r. w DME w Luksemburgu Biało-Czerwoni pokonali Słowację 3:2, a L. Pištej przegrał z Danielem Górakiem 2:3 oraz wygrał z Wang Zeng Yi 3:2.
Jako młody zawodnik L. Pištej miał okazję trenować i występować w jednym z najlepszych wówczas klubów w Europie Royal Vilette Charleroi (Belgia). Grał razem z takimi asami jak: Jean-Michel Saive, Władimir Samsonow czy Patrick Chila. Słowak cały czas gra w kadrze swojego kraju, w 2023 r. doszedł aż do półfinału turnieju WTT Feeder w Jordanii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze