Reklama

30 tysięcy dla szkoły w Kosienicach

Moment nastania wakacji uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza świętowali wyjątkowo hucznie. Okazja była bowiem podwójna. Powód pierwszy – 2 miesiące odpoczynku od zadań domowych i kartkówek. Drugi – pokaźna suma pieniędzy wygrana w konkursie „Koloratorium”.

Pomysłodawcy akcji „Koloratorium” – przedstawiciele Farbryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. –  pojawili się w szkole podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Punktem kulminacyjnym było[paywall] przekazanie symbolicznego vouchera na kwotę 30 tys. zł, która posłuży do profesjonalnego wyposażenia pracowni biologiczno-chemicznej. Sala zyska też nowy wygląd dzięki otrzymanym zestawom farb niezbędnym do jej remontu.

Ponadto po wakacjach uczniowie będą mogli w nagrodę uczestniczyć w lekcji pokazowej poprowadzonej przez dr hab. Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską – znaną z telewizyjnego ekranu za sprawą emitowanego w stacji Canal + Discovery programu „Wynalazcy przyszłości”. Moment otrzymania informacji o wygranej okazał się najgorętszym punktem zakończenia roku szkolnego. – Najpierw zaskoczenie i niedowierzanie, potem aplauz i wielka radość – opisuje reakcję młodzieży z kosienickiej placówki Aleksandra Małozięć z firmy „Śnieżka”.

Dzieciaki z Kosienic sięgnęły po laur zwycięstwa, przygotowując krótki film zatytułowany Pracownia bez zasad, prezentujący szkolne laboratorium inspirujące do nauki i eksperymentowania. Ocenie podlegały: kreatywność, wyraz artystyczny i oczywiście skala zaangażowania uczniów.

Reklama


Moment przekazania głównej nagrody przez przedstawicielki firmy „Śnieżka S.A.”.

Zasłużone drugie miejsce

Inna placówka z naszego regionu – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu – również ma powody do zadowolenia.

 Dzięki otrzymanej w tym samym konkursie nagrodzie za drugie miejsce na podium zyska wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 15 tys. zł i zestaw farb potrzebnych do jej remontu. Uczniowie z Manasterza w gminie Wiązownica swoją pracę zatytułowali ... od małej Zuźki do inżynier Zuzanny.

Reklama

Laura, Dominika i Julia docenione

Rrównie mocna ekipa z naszego regionu zaprezentowała się w konkursie indywidualnie. W tej rozgrywce zadanie polegało na przedstawieniu wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego jako Superbohatera. Jury oceniało: spójność pracy z tematem, kreatywność i wyraz artystyczny.

Po nagrody w postaci tabletu sięgnęły: Laura Malec ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu, Dominika Dymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku i Julia Niedźwiedź z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    thnaks - niezalogowany 2018-07-25 08:01:24

    nice post

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    paul - niezalogowany 2018-07-25 08:02:35

    nice 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wok - niezalogowany 2018-08-04 06:31:44

    [url=https://surveynews.xyz/www-mcdvoice-com/]www.mcdvoice.com[/url]

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama