Moment nastania wakacji uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza świętowali wyjątkowo hucznie. Okazja była bowiem podwójna. Powód pierwszy – 2 miesiące odpoczynku od zadań domowych i kartkówek. Drugi – pokaźna suma pieniędzy wygrana w konkursie „Koloratorium”.
Pomysłodawcy akcji „Koloratorium” – przedstawiciele Farbryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. – pojawili się w szkole podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Punktem kulminacyjnym było[paywall] przekazanie symbolicznego vouchera na kwotę 30 tys. zł, która posłuży do profesjonalnego wyposażenia pracowni biologiczno-chemicznej. Sala zyska też nowy wygląd dzięki otrzymanym zestawom farb niezbędnym do jej remontu.
Ponadto po wakacjach uczniowie będą mogli w nagrodę uczestniczyć w lekcji pokazowej poprowadzonej przez dr hab. Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską – znaną z telewizyjnego ekranu za sprawą emitowanego w stacji Canal + Discovery programu „Wynalazcy przyszłości”. Moment otrzymania informacji o wygranej okazał się najgorętszym punktem zakończenia roku szkolnego. – Najpierw zaskoczenie i niedowierzanie, potem aplauz i wielka radość – opisuje reakcję młodzieży z kosienickiej placówki Aleksandra Małozięć z firmy „Śnieżka”.
Dzieciaki z Kosienic sięgnęły po laur zwycięstwa, przygotowując krótki film zatytułowany Pracownia bez zasad, prezentujący szkolne laboratorium inspirujące do nauki i eksperymentowania. Ocenie podlegały: kreatywność, wyraz artystyczny i oczywiście skala zaangażowania uczniów.

Moment przekazania głównej nagrody przez przedstawicielki firmy „Śnieżka S.A.”.
Inna placówka z naszego regionu – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu – również ma powody do zadowolenia.
Dzięki otrzymanej w tym samym konkursie nagrodzie za drugie miejsce na podium zyska wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 15 tys. zł i zestaw farb potrzebnych do jej remontu. Uczniowie z Manasterza w gminie Wiązownica swoją pracę zatytułowali ... od małej Zuźki do inżynier Zuzanny.

Rrównie mocna ekipa z naszego regionu zaprezentowała się w konkursie indywidualnie. W tej rozgrywce zadanie polegało na przedstawieniu wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego jako Superbohatera. Jury oceniało: spójność pracy z tematem, kreatywność i wyraz artystyczny.
Po nagrody w postaci tabletu sięgnęły: Laura Malec ze Szkoły Podstawowej w Manasterzu, Dominika Dymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku i Julia Niedźwiedź z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.[url=https://surveynews.xyz/www-mcdvoice-com/]www.mcdvoice.com[/url]
nice post
nice
[url=https://surveynews.xyz/www-mcdvoice-com/]www.mcdvoice.com[/url]