100 metrów dalej jest szkoła podstawowa, vis-á-vis stadion sportowy, główna droga prowadząca do centrum Radymna. We wspomnianej miejscowości wiedzą o tym nawet dzieci, ale czy taką wiedzę mają też odpowiednie służby?
Biały dzień, g. 12.30, parking pod supermarketem. Pomiędzy zaparkowanymi samochodami w kilkuosobowych grupach przechadzają się kobiety z paczkami papierosów w dłoniach. Gdy ktoś się do nich zbliży, pośpiesznie recytują nazwy oferowanego asortymentu. Muszą się starać o klienta, bo konkurencja jest niemała (na samym parkingu kilkanaście osób). Niespecjalnie kryją się ze swoim towarem. Niespecjalnie też kogokolwiek dziwi tutaj taki widok.
Zbulwersowana jest mieszkanka gminy Radymno, pani Agata. – Ja tego nie rozumiem, przecież to nielegalne. Kręcą się grupami, nagabują klientów sklepu i nikt sobie z tego nic nie robi. Zresztą przez ten proceder wieczorami kręcą się tu różne podejrzane typy. Już było kilka przypadków, że dochodziło tu do bójek czy kradzieży – mówi.
– Panie, tutaj tak codziennie, normalka – mówi mieszkaniec Radymna. – Czasem jeszcze więcej ich jest niż dzisiaj. Jak przyjedzie policja albo straż graniczna, złapie ze dwie osoby, a reszta ucieknie. Jak tylko odjadą, reszta wróci. I tak w kółko – dodaje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pani Agato czyżby obroty w swoim sklepiku zmalały?Gdyby dochodziło tam do bójek czy kradzieży odpowiednie służby zareagowały by a media o tym napisały.8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
W tym Radymnie to ostatnio istna patologia sie zalegla burmistrz i rada na śmierć skloceni, kierowca wozu strażackiego z OSP to chlor, a pod Biedronka ruskie jawnie sprzedają lewe fajki i alkohol. Czy ja kiedyś dożyje momentu kiedy w Radymnie wydarzy sie coś pozytywnego ?
Co się czepiacie ludzi którzy chcą parę złotych na życie zarobić ,czepiajcie się tych Sku........ w rządzie co miliony kradną j.......
Jak by nikt od nich nie kupował to by ich nie było, proste jak but. A popyt na to jest wiec wina tylko ludzi !
to niech to robią po kryjomu i gdzie indziej a nie że się podjeżdża autem pod biedronke i od razu chmara leci z fajkami już nie wspominając o uchyleniu sobie szyby ,fajki do auta czasem sami wrzucają żeby kupić tylko..
Gdyby mieli pieniadze to nie stali by w deszczu , sniegu mrozie czy uple... chcą poprostu zarobić z czegoś wyzyc to są tez ludzie kurde a gdybyscie nie chcieli i przeszkadzało wam to byscie nie kupowali.. wiedza ze kupicie więc tam stoją jesli tak komus przeszkadzaja to nie kupujcie od nich i sie wyniosą jestem tylko ciekawy czy ktos z rodziny tej pani czasami nie pali takich papierosów od nich, a może stać was na takie ze sklepu co?
Policja w Radymnie wie jak łapać przechodniów, którzy przechodzą w niedozwolonym miejscu. W tym przypadku mają 100% skuteczność. Na wezwanie przyjeżdżają z duuuużym opóźnieniem. Nie ma co liczyć na ich skuteczność w wyłapywaniu ludzi handlujących nielegalnie alkoholem czy papierosami. Na to nie mają czasu bo muszą obskoczyć kilka miejsc z kawką za darmoszkę a to pochłania ich cenny czas na służbie.
Jak policja ma zareagować, jak sami u nich kupują :)
Policianci już interweniowali.. oburzeni że po fajki musza dymać 300m... proponowali żeby sprzedaż przenieść pod UG... nie wypaliło bo w gimnazjum wyszla petycja, by wszystko wróciło do normy a tak swoja drogą..naprawdę wydaje wam się ze to jest ok?
kasprzak Panie...takie coś to mozna wybaczyć rodakom którym brakuje do chleba, a nie obcokrajowcą..którym się już niezle po..liło w głowach
A może niech się tym zajmie służba celna!
HALO HALO gdzie jest służba celna czyżby sobie spała proszę zrobić porządek pod biedrą nie można wysiąść z auta.Gdybyśmy my na Ukrainie rozpoczęli taki handel pod ich sklepem oni szybko zrobiliby porządek.
Nie tylko nie można wysiąść z samochodu, ale też wjechać i wyjechać z parkingu bo stoją grupami jak święte krowy na środku i łaskę robią, że się przesuną. Po co napadają na ludzi tak nachalnie, jak będę chciała kupic coś od nich to sama podejdę, niech się zachowują normalnie i nie wchodzą pod samochody.
Policja w radymnie jest niezastąpiona ;)
W końcu może ktoś się weźmie za tych kabanów ( ktoś pisze, że nie mają z czego żyć) zdziwił by się jak by zobaczył jak żyją i jakie mają auta tylko na Ukrainie a nie w Polsce. Nie można normalnie do sklepu wejść bo lecą do ciebie, szlak mnie trafia jak idę do tej biedronki. Na rynku zlikwidowali sprzedawców może dlatego że byli tam też Polacy a co tu nie dadzą radę?? Ostatnio widziałem jak policja stała sobie autem przed biedronką, oczywiście funkcjonariusze w aucie, a kabany w biedronce, zamiast sobie podejść do nich, lub zrobić jakąś akcję, za 5 min, wracam a policji już nie ma, a kabany dalej latają jak święte krowy po placu.
Pani Agato czyżby obroty w swoim sklepiku zmalały?Gdyby dochodziło tam do bójek czy kradzieży odpowiednie służby zareagowały by a media o tym napisały.8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
W tym Radymnie to ostatnio istna patologia sie zalegla burmistrz i rada na śmierć skloceni, kierowca wozu strażackiego z OSP to chlor, a pod Biedronka ruskie jawnie sprzedają lewe fajki i alkohol. Czy ja kiedyś dożyje momentu kiedy w Radymnie wydarzy sie coś pozytywnego ?
Co się czepiacie ludzi którzy chcą parę złotych na życie zarobić ,czepiajcie się tych Sku........ w rządzie co miliony kradną j.......