Reklama

34. studnia oddana do użytku [ZDJĘCIA]

Pod koniec sierpnia ub.r. w Kamerunie, w połowie grudnia tegoż roku w Czadzie zostały oddane do użytku kolejne studnie, będące owocem akcji „Makulatura na misje”. Ale to nie był koniec. Od kilkunastu dni temu mieszkańcy wioski Ngara w Czadzie mają dostęp do wody. To 34. studnia, która powstała w Afryce dzięki zaangażowaniu Grupy Charytatywnej Akcji Katolickiej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

Przedsięwzięcie „Makulatura na misje” trwa już 11 lat. W 2012 r. Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej z Przeworska rozpoczęła zbieranie makulatury, z której dochód przeznaczany jest w całości na budowę studni głębinowych w Afryce. Każda otrzymuje imię osoby ważnej dla kościoła, na wszystkich są informacje o darczyńcach z Podkarpacia. Co ciekawe, czasami zdarza się, że ktoś, kto nie ma makulatury, a chce wesprzeć akcję, oferuje pieniądze. Jednak organizatorzy akcji nie przyjmują ich. Interesuje ich tylko makulatura[paywall]. Dowolny rodzaj makulatury można zanieść do odpowiednio oznaczonego kontenera. Obecnie jest ich kilkanaście na Podkarpaciu, w różnych miejscowościach.

Studnia im. kardynała Wyszyńskiego

Przeworska grupa charytatywna na czele z koordynatorem akcji Ryszardem Łuczykiem nie zatrzymuje się! Kolejna zbiórka i pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury na całym Podkarpaciu pozwoliły na wybudowanie w Afryce już 34. studni!

Reklama

– Niedawno otrzymałem bardzo radosną informację od księdza misjonarza Edwarda Ryfy, zresztą pochodzącego z Gniewczyny Łańcuckiej, w związku z oddaniem do użytku już 34. studni – powiedział nam R. Łuczyk. – Studnia imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego powstała w wiosce Ngara w Czadzie. Ksiądz Edward powiedział, że mieszkańcy są przeszczęśliwi i bardzo dziękują wszystkim darczyńcom. W Afryce zaczęła się już pora deszczowa i ludzie są zajęci pracą w polu. Wracają do domu dopiero wieczorem, dlatego na zdjęciu jest ich tak mało – dodał R. Łuczyk.

Jak zapewnił, akcja wciąż trwa i trwać będzie. W tym roku mają być uruchomione kolejne dwie studnie, a dwie następne w przyszłym roku. Informacji na temat zbiórki, możliwości przekazania makulatury lub ustawienia kontenera udziela koordynator akcji R. Łuczyk, tel. 504 168 549. Zapraszamy do udziału!
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości