Reklama

35 lat w służbie społeczności lokalnej [ZDJĘCIA]

27/08/2025 12:53

W piątek, 22 sierpnia, Straż Miejska w Przemyślu obchodziła jubileusz 35-lecia swojej działalności w mieście.


Uroczystości jubileuszowe zaczęły się mszą św. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się uroczysty apel, w którym – oprócz strażników i ich rodzin – udział wzięli zaproszeni goście: wojewoda podkarpacki, parlamentarzyści, komendanci służb mundurowych i straży miejskich z Jarosławia i Rzeszowa, księża, prezydent miasta Przemyśla, konsul honorowy Ukrainy, samorządowcy, delegaci spółek miejskich oraz organizacji społecznych.

Komendant SM Jan Geneja w swoim wystąpieniu, nawiązując do dewizy „W służbie społeczności lokalnej” umieszczonej na sztandarze SM, przypomniał historię tej formacji, jej rozwój i osiągnięcia, a także podkreślił znaczenie współpracy z instytucjami samorządowymi i służbami działającymi na terenie miasta. Kolejni mówcy, składając życzenia strażnikom, zaznaczali, jak ważna jest ich praca na rzecz bezpieczeństwa i porządku, a mecenas Andrzej Matusiewicz przypomniał, jak na początku lat 90. rodził się pomysł o powołaniu SM i jak doszło do jego realizacji. Miłym akcentem apelu było wręczenie resortowego medalu „Na straży miasta” zasłużonym strażnikom oraz gościom wyróżnionym za współpracę ze SM. Medale resortowe „Na straży miasta” otrzymali: płk Robert Kielar – z-ca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, nadkomisarz Waldemar Kolczak – z-ca komendanta Komendy Miejskiej Policji, mjr SG Bartłomiej Galanty reprezentujący Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Wojciech Bakun – prezydent miasta Przemyśla, Robert Choma – Honorowy Strażnik Straży Miejskiej, płk Daniel Błotko – dowódca 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Przemyślu, st. brygadzista Bogusław Szczurko z KM PSP w Przemyślu , gen. bryg. Straży Granicznej Tomasz Zybiński – komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Anna Sawicka, mecenas Andrzej Matusiewicz oraz strażnicy: st. insp. Piotr Trybała, st. insp. Robert Pudysz, st. insp. Ryszard Kowalik, st. insp. Ireneusz Żybura, st. insp. Marek Śmietana i Stanisław Marmura. Jubileusz był także okazją do awansów. W związku z wzorowym wykonywaniem obowiązków służbowych awansowani na wyższe stopnie zostali strażnicy: Norbert Krowiak, Marcin Łabuński, Witold Mulczyński i Czesław Kocyła.

Reklama

J.S

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama