Już na 23 września 10-letnia Renata Zając ma wyznaczony termin skomplikowanej operacji w klinice Gemelli w Rzymie. Do tego czasu trzeba zebrać ponad 450 tysięcy złotych. To już kolejna walka o życie Reni, która od dwóch lat zmaga się z nowotworem.
Obecny stan dzielnej 10-latki jest powikłaniem po guzie mózgu, który zaatakował dziewczynkę w styczniu 2018 r.
Ledwo przeżyła wielogodzinną operację, po której przeleżała 37 nocy w stanie krytycznym z rurą intubacyjną w tchawicy. Później przeszła 2 lata chemio- i radioterapii oraz mnóstwo wizyt i ponad 600 dni rehabilitacji.
„W wyniku nieudanej operacji, która okazała się klęską, sprawne do tej pory dziecko zostało brutalnie okaleczone. Renia miała porażenie czterokończynowe, reanimację po przemieszczeniu się rurki tracheotomijnej, odmę, zatrzymanie pracy układu pokarmowego, problem ze wzrokiem… Nasza córeczka każdego dnia poświęca mnóstwo sił i energii na ćwiczenia, walcząc z determinacją o utraconą jakość życia i powrót do dzieciństwa, które odebrał nowotwór i ciężkie leczenie. Ale teraz zagraża jej coś, z czym nie poradzi sobie bez natychmiastowej pomocy. Zniekształcenie kręgosłupa, które powstało w trakcie i z powodu leczenia spędza nam sen z powiek...” – piszą Iwona i Tomasz, rodzice Reni.
Bez operacji, dziecku grozi paraliż. Operacja – choć również obarczona ogromnym ryzykiem – jest jedyną szansą. „Myśleliśmy, że najtrudniejszą część drogi do zdrowia mamy za sobą. Teraz okazuje się, że walkę o życie rozpoczynamy kolejny raz. Ale jest trudniej. Nie ma już miejsca na kolejny błąd!” – zaznaczają rodzice.
Skomplikowanej operacji odcinka szyjnego podjął się profesor Massimiliano Visocchi z kliniki Gemelli w Rzymie. Koszt takiej operacji jest ogromny. Rodzice muszą zebrać ponad 450 tys. zł. „Dlatego prosimy o pomoc. Dla Reni. Ta mała wielka bohaterka potrzebuje pomocy. Dziś nowotwór jest w remisji, ale komplikacja wykryta w Londynie jest równie niebezpieczna, co wznowa!” – apelują rodzice, którzy stają na głowie, żeby ratować swoje dziecko.
Czasu jest niewiele, a każda, nawet drobna wpłata ma znaczenie.
Wpłat można dokonywać TUTAJ


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jakie to smutne a wręcz porażające że partia ,która jest obecnie u władzy PIS mająca na swych sztandarach obronę każdego życia od poczęcia , walcząca z aborcją/której ja całkowicie nie akceptuję/ nie jest w stanie zapewnić godnego i skutecznego leczenia w takich przypadkach i nie tylko, bo dzieciaki chorują na inne ciężkie choróbska ,tych dzieciaków nie są tysiące by rząd i państwo nie miało na to środków finansowych i nie poradziło sobie !!! P.SASIN wydał 70mln /zł na wybory których nie było i jakoś za to nie odpowiedział - a ja pytam ile takich chorych dzieci mogłoby mieć wykonane zabiegi i wyzdrowieć za te zmalwersowane 70 mln????? . Stanowione od lat przez partyjniaków prawo obojętnie którzy są przy żłobie czy PIS,PO,SLD,PSL ma służyć tylko ich wygodom ,czyli najważniejsza jest ich PENSJA+ kolosalne dodatki -bo wynajmują sobie mieszkanka i domy w W-wie, LIMUZYNY, LOTY samolotem bo "zupka stygnie w domciu"a "polski pierwszy lotnik " musi zjeść ją ciepłą.Ludzie czy Wy nie widzicie jak nas władza lekceważy ? oni mają w DU.IE te chore biedne dzieciaki ,ważne by im było dobrze i dostatnio!!
POPRAWIAM cyt.."""walcząca z aborcją/której ja całkowicie nie akceptuję/...""" moje zdanie dla ABORCJI- całościowo na NIE !!!
Władza dyma nas wszystkich. Partyjne,autorytarne państwo promuje swoich towarzyszy. Lucy z pgnig ,druga Lucy PKP i CZH - żona czołowego towarzysza z TVP info i inne przykłady patologii " dojnej" zmiany są znamiennym przykładem partyjnego państwa okraszonego "klerem" i lukrowana wiarą.
A ile będzie kosztować ponowne zamontowanie krzyża na kościele salezjanów , i kto za to zapłaci . Dla nich kasa jest zawsze , a dla chorych dzieci nie ma . A przemyski Caritas śpi . Spontaniczność ludzi dobrej woli może pozwoli uratować to chore biedne dziecko .
Mało tego. Przemyscy działacze PiS i RC nie przyłączyli się do akcji i nie udostępniają postów o zbiórce pieniędzy i pikniku charytatywnym . Nie powinna taka akcja zjednoczyć wszystkich? Wstyd dla tych, co się ze swoją wiarą obnoszą, a obojętni są na taką krzywdę dziecka.
jakie to smutne a wręcz porażające że partia ,która jest obecnie u władzy PIS mająca na swych sztandarach obronę każdego życia od poczęcia , walcząca z aborcją/której ja całkowicie nie akceptuję/ nie jest w stanie zapewnić godnego i skutecznego leczenia w takich przypadkach i nie tylko, bo dzieciaki chorują na inne ciężkie choróbska ,tych dzieciaków nie są tysiące by rząd i państwo nie miało na to środków finansowych i nie poradziło sobie !!! P.SASIN wydał 70mln /zł na wybory których nie było i jakoś za to nie odpowiedział - a ja pytam ile takich chorych dzieci mogłoby mieć wykonane zabiegi i wyzdrowieć za te zmalwersowane 70 mln????? . Stanowione od lat przez partyjniaków prawo obojętnie którzy są przy żłobie czy PIS,PO,SLD,PSL ma służyć tylko ich wygodom ,czyli najważniejsza jest ich PENSJA+ kolosalne dodatki -bo wynajmują sobie mieszkanka i domy w W-wie, LIMUZYNY, LOTY samolotem bo "zupka stygnie w domciu"a "polski pierwszy lotnik " musi zjeść ją ciepłą.Ludzie czy Wy nie widzicie jak nas władza lekceważy ? oni mają w DU.IE te chore biedne dzieciaki ,ważne by im było dobrze i dostatnio!!
POPRAWIAM cyt.."""walcząca z aborcją/której ja całkowicie nie akceptuję/...""" moje zdanie dla ABORCJI- całościowo na NIE !!!
Władza dyma nas wszystkich. Partyjne,autorytarne państwo promuje swoich towarzyszy. Lucy z pgnig ,druga Lucy PKP i CZH - żona czołowego towarzysza z TVP info i inne przykłady patologii " dojnej" zmiany są znamiennym przykładem partyjnego państwa okraszonego "klerem" i lukrowana wiarą.