35 mln zł dla Przemyśla, ponad 13 mln zł dla Jarosławia, ponad 6 mln zł dla Lubaczowa oraz prawie 4 mln zł dla Przeworska – takie kwoty z tzw. rządowej subwencji dodatkowej w 2023 r. otrzymały cztery największe miasta w naszym regionie. Pieniądze – w większych lub mniejszych kwotach – otrzymał każdy samorząd lokalny z naszego regionu.
W piątek, 4 sierpnia br., w siedzibie przemyskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa, dotycząca tej kwestii z udziałem wicewojewody podkarpackiej Jolanty Sawickiej, sekretarza tej partii w województwie podkarpackim Andrzeja Paniwa oraz radnego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego. Podczas spotkania zaprezentowane zostały m.in. kwoty, jakie otrzymają samorządy lokalne z naszego regionu.
– Wspieraliśmy i wspieramy samorządy lokalne. Dla naszego województwa w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej trafi łącznie około 813 milionów złotych
Reklama
– powiedziała wicewojewoda J. Sawicka.
– Te pieniądze pozwolą samorządom na dalszy rozwój. Będą mogły same decydować, na jaki cel chcą je przeznaczyć. Mogą to być choćby dalsze remonty dróg czy rozwój bazy oświatowej
– dodała.
– Potrzeb w mieście jest ogrom. Remonty kolejnych dróg, powstanie żłobka czy miejsc dla seniorów. To nie pierwsze wsparcie dla miasta i powiatu. Bo przemyski powiat otrzymał łącznie także około 30 milionów złotych. Bez tego wsparcia nie powstałby kompleks basenów, nie wyremontowano by wielu ulic, nie doszłoby do rozbudowy podziemnej trasy turystycznej, i tak dalej. Wymieniać można jeszcze wiele inwestycji. Dla mnie nie jest ważne, kto rządzi w mieście, ważne, że miasto dostaje tak ogromne zastrzyki gotówki
Reklama
– powiedział M. Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze