Reklama

35 milionów złotych dla Przemyśla

35 mln zł dla Przemyśla, ponad 13 mln zł dla Jarosławia, ponad 6 mln zł dla Lubaczowa oraz prawie 4 mln zł dla Przeworska – takie kwoty z tzw. rządowej subwencji dodatkowej w 2023 r. otrzymały cztery największe miasta w naszym regionie. Pieniądze – w większych lub mniejszych kwotach – otrzymał każdy samorząd lokalny z naszego regionu.

W piątek, 4 sierpnia br., w siedzibie przemyskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa, dotycząca tej kwestii z udziałem wicewojewody podkarpackiej Jolanty Sawickiej, sekretarza tej partii w województwie podkarpackim Andrzeja Paniwa oraz radnego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego. Podczas spotkania zaprezentowane zostały m.in. kwoty, jakie otrzymają samorządy lokalne z naszego regionu.

– Wspieraliśmy i wspieramy samorządy lokalne. Dla naszego województwa w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej trafi łącznie około 813 milionów złotych

Reklama

– powiedziała wicewojewoda J. Sawicka.

– Te pieniądze pozwolą samorządom na dalszy rozwój. Będą mogły same decydować, na jaki cel chcą je przeznaczyć. Mogą to być choćby dalsze remonty dróg czy rozwój bazy oświatowej

– dodała.

– Potrzeb w mieście jest ogrom. Remonty kolejnych dróg, powstanie żłobka czy miejsc dla seniorów. To nie pierwsze wsparcie dla miasta i powiatu. Bo przemyski powiat otrzymał łącznie także około 30 milionów złotych. Bez tego wsparcia nie powstałby kompleks basenów, nie wyremontowano by wielu ulic, nie doszłoby do rozbudowy podziemnej trasy turystycznej, i tak dalej. Wymieniać można jeszcze wiele inwestycji. Dla mnie nie jest ważne, kto rządzi w mieście, ważne, że miasto dostaje tak ogromne zastrzyki gotówki

Reklama

– powiedział M. Kamiński.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama