Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu w ostatnich tygodniach dokonał nasadzenia prawie 40 drzew na terenie miasta. Ta kosztowna inwestycja cieszy zdecydowaną większość mieszkańców, tym bardziej że od miesięcy słychać głosy niezadowolenia z wycinki drzew i ogólnie panującej tak zwanej “betonozy”.
Klony zwyczajne, lipy i wiśnie japońskie - takie drzewa zdobią od niedawna Jarosław.
Przy ulicy[paywall] Stefana Żeromskiego nasadzono 28 drzew, przy Jana Kilińskiego – 3, Zygmunta Zielińskiego – 8.
Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu, w 2022 roku to ostatnia tego typu inwestycja na terenie miasta, ale nie na terenie powiatu, gdzie zieleni będzie więcej.
Część roślin została nasadzona po wcześniejszych wycinkach w związku z remontami. Inne mają uatrakcyjnić wygląd ulic i stanowić zielone płuca miasta, w którym jakość powietrza często bywa kiepska, o czym informują wskaźniki zamontowane na przykład przy ulicy Grucy lub na terenie PWSTE.
Większość mieszkańców cieszy się na takie zmiany, tylko co więksi sceptycy dopytują: „Dlaczego właśnie tutaj, a nie gdzie indziej?”.
Innych miejsc nasadzeń w tym roku mieszkańcy się co prawda nie doczekają, ale PZD zdaje sobie sprawę z ich potrzeb mieszkańców i bierze pod uwagę podobne inwestycje po najbliższym sezonie zimowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze