Reklama

39 drzew na przekór betonozie. Klony, lipy i wiśnie ozdobiły Jarosław

22/08/2022 08:54

Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu w ostatnich tygodniach dokonał nasadzenia prawie 40 drzew na terenie miasta. Ta kosztowna inwestycja cieszy zdecydowaną większość mieszkańców, tym bardziej że od miesięcy słychać głosy niezadowolenia z wycinki drzew i ogólnie panującej tak zwanej “betonozy”.

Klony zwyczajne, lipy i wiśnie japońskie - takie drzewa zdobią od niedawna Jarosław.

Przy ulicy[paywall] Stefana Żeromskiego nasadzono 28 drzew, przy Jana Kilińskiego – 3, Zygmunta Zielińskiego – 8. 

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu, w 2022 roku to ostatnia tego typu inwestycja na terenie miasta, ale nie na terenie powiatu, gdzie zieleni będzie więcej.

Część roślin została nasadzona po wcześniejszych wycinkach w związku z remontami. Inne mają uatrakcyjnić wygląd ulic i stanowić zielone płuca miasta, w którym jakość powietrza często bywa kiepska, o czym informują wskaźniki zamontowane na przykład przy ulicy Grucy lub na terenie PWSTE.

Większość mieszkańców cieszy się na takie zmiany, tylko co więksi sceptycy dopytują: „Dlaczego właśnie tutaj, a nie gdzie indziej?”.

Innych miejsc nasadzeń w tym roku mieszkańcy się co prawda nie doczekają, ale PZD zdaje sobie sprawę z ich potrzeb mieszkańców i bierze pod uwagę podobne inwestycje po najbliższym sezonie zimowym.

 
MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości