43 szkoły różnych szczebli i inne placówki związane z oświatą zgłosiły do likwidacji kuratorowi oświaty gminy i miasta z całego Podkarpacia. Wśród nich jest 11 placówek z naszego regionu.
O likwidacji Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Przemyślu informowaliśmy już kilkakrotnie. Powodem był słaby nabór kolejnych roczników i niewystarczająca ilość pieniędzy na utrzymanie placówki. Podobne argumentacja występuje w przypadku pozostałych szkół[paywall].
W powiecie przemyskim do likwidacji zgłoszono Szkołę Podstawową w Drohobyczce, Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Nienadowej oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Hucisku Nienadowskim (wszystkie w gminie Dubiecko). Wszystkie propozycje spotkały się z negatywną opinią Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Kurator pozytywnie odniósł się natomiast do likwidacji Szkoły Podstawowej w Werchracie (gmina Horyniec-Zdrój) Na terenie powiatu jarosławskiego, a konkretnie w samym Jarosławiu, władze miasta chcą zlikwidować dwa oświatowe podmioty. Chodzi o Miejski Ośrodek Prac Pozaszkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich oraz III Liceum Ogólnokształcące w tym samym zespole. Wreszcie w powiecie przeworskim władze planują likwidację czterech punktów przedszkolnych, wszystkie w gminie Gać. Chodzi o punkty w: Ostrowie, Białobokach, Dębowie i Gaci.
Wymienione placówki miałyby zostać zlikwidowane od 31 sierpnia br., z wyjątkiem III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Ta szkoła miałaby zostać zlikwidowana od 31 sierpnia 2017 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
nie wyobrazam sobie ze 7 latek dojezdza 15 km do innej szkoły....to jest chore...
Moja szkoła jeszcze do podstawówki tam chodziłam :-(
ja tez :) ale szkoda ze upadła