Festiwal jest najstarszą i najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce. Ma za zadanie chronić i pielęgnować tradycję miejskiego folkloru oraz prezentować twórczość kapel podwórkowych.
W tym roku odbędzie się on w dniach 11-12 maja (sobota-niedziela) w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. To dobra okazja, by zapoznać się ze zjawiskiem dawniej tak bardzo popularnym w krajobrazie wielu polskich miast, ale i w przedwojennym Lwowie, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół.
Przemyski festiwal daje możliwość obcowania z muzyką miejskich ulic, podwórek i zaułków
– przekonują organizatorzy.
Zaprezentują się m.in: Kapela z Naszego Miasteczka (Czerwionka-Leszczyny), Kapela z Golesz Orkiestra (Sulejów), Kapela Czarny Salceson (Slennica Nadolna), Radomszczańska Kapela Podwórkowa (Radom), Kapela Wujka Jaśka (Andrychów).
Gościnnie wystąpi również Lwowska Kapela Podwórkowa Ta Joj im. Kazimierza „Kija” Galikowskiego.
Impreza towarzysząca: koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne.
Kapele z całego kraju zaprezentują zróżnicowany repertuar, który będzie się składał zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego. Będzie je można spotkać również na ulicach Przemyśla! Zachęcamy do poszukiwań!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze