Reklama

49 nowych funkcjonariuszy BiOSG [ZDJĘCIA]


W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uczczono także pamięć patrona oddziału generała brygady Jana Tomasza Gorzechowskiego ps. „Jur” w 151. rocznicę urodzin.


Nim doszło do ślubowania nowych „pograniczników”, delegacja pod przewodnictwem komendanta oddziału gen. bryg. SG Tomasza Zybińskiego złożyła kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym patrona BiOSG.

Podczas apelu nowi strażnicy graniczni złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar oddziału. Wypowiadając słowa roty stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W 49-osobowej grupie mundurowych jest 26 mężczyzn i 23 kobiety. Wszyscy są mieszkańcami Podkarpacia. Większość ma wykształcenie średnie. W najbliższych dniach wyjadą do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, a po ukończeniu szkoleń i zdaniu egzaminów trafią do służby w podkarpackich placówkach SG.

Reklama

– Rozpoczynacie służbę graniczną, która wymaga dyscypliny i gotowości do działania w różnych warunkach. Wielką rolę we wsparciu i zrozumieniu wyzwań, z jakimi będziecie się mierzyć, a to przede wszystkim dyspozycyjność i ciągłe zaangażowanie w działania zapewniające bezpieczeństwo Polski oraz zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, odgrywają wasze rodziny i najbliżsi

– zwrócił się do nowo wcielonych funkcjonariuszy BiOSG komendant oddziału

Apel był też okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Grupa mundurowych i pracowników otrzymała medale Za Zasługi dla SG, Odznaki Pamiątkowe BiOSG, a także Odznaki Sprawności Fizycznej BiOSG.

Reklama

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu prowadzony jest w sposób ciągły.

– W 2025 roku przyjęliśmy 200 nowych funkcjonariuszy. W przyszłym –planujemy wcielić do służby przygotowawczej 155 nowych funkcjonariuszy, a także dodatkowo 120 osób w ramach służby kontraktowej – to nowa forma zatrudnienia skierowana zarówno do osób, które już wcześniej pełniły służbę w naszej formacji, jak i do kandydatów, którzy będą podejmowali służbę w Straży Granicznej po raz pierwszy

– wyliczył rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.

Reklama

O skali wyzwań pojawiających się przed tą formacją świadczą statystyki. W 2025 r. funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG odprawili już ponad 11,3 mln podróżnych oraz 2,1 środków transportu.

Więcej informacji dotyczących naboru do służby w BiOSG na stronie internetowej oddziału.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/12/2025 09:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama