Reklama

5 lat za nienawistne wpisy w sieci?

20/07/2020 10:30

38-letni mieszkaniec Stalowej Woli nawoływał na jednym z portali internetowych do zamordowania członków jednego z ugrupowań politycznych, znieważył Prezydenta i innych polityków. Został zatrzymany przez policję, prokurator zastosował wobec niego dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Stalowowolska Policja i Prokuratura oraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie postępowanie w sprawie 38-latka prowadzili od kwietnia br. Wtedy to policja zawiadomiona została o zamieszczonych w sieci wpisy nawołujące do popełnienia przestępstwa zabójstwa członków jednego z ugrupowań politycznych. Sprawca maskował swoją tożsamość za pomocą specjalistycznych narzędzi. Uaktywnił się 13 lipca gdy znieważył Prezydenta RP i innych polityków. Eksperci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeanalizowali pozostawione ślady cyfrowe pozostawione przez sprawcę i ustalili jego tożsamość. To doprowadziło do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do zamieszczania komentarzy – telefony komórkowe, karty i laptopy.

Reklama

Mężczyźnie postawiono siedem zarzutów, w tym zarzut publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej. 38-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli zastosował wobec podejrzanego dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz jego sprawa trafi przed sąd. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ojciec - niezalogowany 2020-07-20 13:11:29

    Za jaja i na latarnię, gnoja

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JP - niezalogowany 2020-07-20 13:52:04

    W kampanii 2015r. PiS(do czego się przyznało) korzystało z usług ponad 2900 opłacanych internetowych trolli, którymi dowodził dzisiejszy wiceminister MSWiA  Szachermacher (czy jak mu tam). Teraz było podobnie, trolli było co najmniej tyle samo. Nie słyszałem, aby kogokolwiek namierzono, a pisali głupoty do potęgi N-tej. Np. o tym, że D.Tusk ukradł ... 400 mld zł, wziął to do walizek i pojechał z tym do Brukseli. A co z trollami działającymi na "farmie" w Ministerstwie Sprawiedliwości?   

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2020-07-20 14:23:29

    W Jarosławiu z tym schorzeniem przyjmują w "prewentorium" na ulicy Kościuszki. Nie potrzeba skierowania od rodzinnego. Życzę miłego pobytu i szybkiego powrotu do normalności.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama