38-letni mieszkaniec Stalowej Woli nawoływał na jednym z portali internetowych do zamordowania członków jednego z ugrupowań politycznych, znieważył Prezydenta i innych polityków. Został zatrzymany przez policję, prokurator zastosował wobec niego dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Stalowowolska Policja i Prokuratura oraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie postępowanie w sprawie 38-latka prowadzili od kwietnia br. Wtedy to policja zawiadomiona została o zamieszczonych w sieci wpisy nawołujące do popełnienia przestępstwa zabójstwa członków jednego z ugrupowań politycznych. Sprawca maskował swoją tożsamość za pomocą specjalistycznych narzędzi. Uaktywnił się 13 lipca gdy znieważył Prezydenta RP i innych polityków. Eksperci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeanalizowali pozostawione ślady cyfrowe pozostawione przez sprawcę i ustalili jego tożsamość. To doprowadziło do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do zamieszczania komentarzy – telefony komórkowe, karty i laptopy.
Mężczyźnie postawiono siedem zarzutów, w tym zarzut publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej. 38-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli zastosował wobec podejrzanego dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz jego sprawa trafi przed sąd. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W kampanii 2015r. PiS(do czego się przyznało) korzystało z usług ponad 2900 opłacanych internetowych trolli, którymi dowodził dzisiejszy wiceminister MSWiA Szachermacher (czy jak mu tam). Teraz było podobnie, trolli było co najmniej tyle samo. Nie słyszałem, aby kogokolwiek namierzono, a pisali głupoty do potęgi N-tej. Np. o tym, że D.Tusk ukradł ... 400 mld zł, wziął to do walizek i pojechał z tym do Brukseli. A co z trollami działającymi na "farmie" w Ministerstwie Sprawiedliwości?
W Jarosławiu z tym schorzeniem przyjmują w "prewentorium" na ulicy Kościuszki. Nie potrzeba skierowania od rodzinnego. Życzę miłego pobytu i szybkiego powrotu do normalności.
To niestety, potwierdzone fakty. Tyle, że sprawcy pozostają bezkarni bo to pisobolszewicy byli zleceniodawcami. Po zmianie władzy doczekają sprawiedliwości.
Za jaja i na latarnię, gnoja
W kampanii 2015r. PiS(do czego się przyznało) korzystało z usług ponad 2900 opłacanych internetowych trolli, którymi dowodził dzisiejszy wiceminister MSWiA Szachermacher (czy jak mu tam). Teraz było podobnie, trolli było co najmniej tyle samo. Nie słyszałem, aby kogokolwiek namierzono, a pisali głupoty do potęgi N-tej. Np. o tym, że D.Tusk ukradł ... 400 mld zł, wziął to do walizek i pojechał z tym do Brukseli. A co z trollami działającymi na "farmie" w Ministerstwie Sprawiedliwości?
W Jarosławiu z tym schorzeniem przyjmują w "prewentorium" na ulicy Kościuszki. Nie potrzeba skierowania od rodzinnego. Życzę miłego pobytu i szybkiego powrotu do normalności.