Reklama

5 tysięcy bratków. Wiosna zawitała do miasta

17/04/2020 12:06

Wiosna zaatakowała w ostatnich dniach nie tylko wysokimi temperaturami. Wzorem lat poprzednich ulice Jarosławia upstrzyły się kwiatem. Wybarwione mają podnosić mieszkańców na duchu w trudnym czasie epidemii.

W Jarosławiu to już właściwie tradycja, że wiosną wysadzane są na masową wręcz skalę kwiaty. W tym roku w gazonach, na skwerach, placach czy miejskich klombach pojawiły się kompozycje kwiatowe z bratków.

Kwiaty pojawiły się w kluczowych lokalizacjach miasta, m.in. w parku Czesławy Puzon ps. „Baśka”, na zieleńcach przy ul. Lubelskiej, przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Przemyskiej, na rogu ul. Jana Pawła II i ul. Słowackiego, na rogu ul. Pełkińskiej i ul. Kraszewskiego, w pasie pl. Mickiewicza, na skrzyżowaniu ul. Tarnowskiego i 3 Maja.

Zajmujące się miejską zielenią Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne wybrało właśnie bratki, bo nie tylko cieszą oko, ale także są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jak przekonują przedstawiciele urzędu miejskiego, wielobarwne akcenty mają poprawić nastrój mieszkańców, którzy ze względu na stan epidemii nie mogą w pełni cieszyć się wiosną.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości