Jak było do przewidzenia, zmiany w systemie oświaty, zmniejszenie liczby oddziałów w przemyskich jednostkach oświatowych pociągnęły za sobą zwolnienia nauczycieli. Wiadomo już, że od 1 września br. w szkołach będzie kilkudziesięciu belfrów mniej.
Z informacji zebranych z przemyskich szkół i placówek wynika, że 56 nauczycieli otrzymało w maju br. wypowiedzenie stosunku pracy, w tym 20 osób przejdzie na emeryturę, rentę lub świadczenie przedemerytalne. Dodatkowo trzy osoby zdecydowały się na przejście na emeryturę bez związku ze zmianami w organizacji jednostki, natomiast 50 osobom wygasły terminowe umowy o pracę (znaczną część stanowiły umowy w niepełnym wymiarze)[paywall].
– Należy podkreślić, że decyzje kadrowe podejmowane były przez dyrektorów w oparciu
o organizację zaplanowaną w arkuszach majowych, kiedy jeszcze nie został sfinalizowany nabór do jednostek oświatowych. W tej chwili wiadomo już, że liczba oddziałów w przyszłym roku szkolnym będzie większa niż zaplanowana w arkuszach. Powstaną bowiem dwa dodatkowe oddziały w szkołach ponadgimnazjalnych i jeden oddział w gimnazjach (czytaj na str....). Prawdopodobne jest również zwiększenie liczby oddziałów w szkołach podstawowych oraz w szkolnictwie specjalnym. W konsekwencji część wypowiedzeń wręczonych nauczycielom w maju można będzie wycofać – tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
Jak wyjaśniły władze miasta, aby złagodzić negatywne skutki zmniejszenia liczby oddziałów, 18 nauczycieli skierowano do uzupełnienia etatów w innych jednostkach oświatowych, umożliwiając w ten sposób kontynuację zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy. Ponadto siedmioro nauczycieli zostało przeniesionych służbowo do innych jednostek oświatowych, w których pojawiły się wakaty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo dobrze może teraz lepiej będą Uczyć dzieci bo się będą bać że prace stracą
niekoniecznie będą lepiej uczyć, moze zostali bo ....,
Bbbb ty tępa maso gdybyś widział ile nauczycielki musza się użerać z dzisiejszą zdeprawowaną i chorą młodzieżą a przy tym dziecko może wszystko od oplucia wyzwisk i rękoczynów a nauczyciel nie może nic i jeszcze każdy mu na ręce patrzy, od rana do nocy w pracy bo co chwilę jakieś powalone rady i zebrania i myślisz ze za takie super pieniądze, człowieku zejdź na ziemię, rodzice dziś mają w d. wszystko byle tylko oddać dziecko i mieć z głowy i od najmłodszych lat tylko ryją mu mózg jakimiś chorymi dodatkowymi zajęciami zamiast dać dziecku spędzać dzieciństwo na zabawi i integracji z innymi dziećmi. Lepiej uczyć haha? :D Ciekawe ile razy pomogłeś/aś dziecku przy zadaniu domowym że tak wymagasz :)
https://www.youtube.com/watch?v=nHja3Omm9BA
Macie swoją dobrą zmiane.. Jebany ciemnogród, jestem z Przemysla i od momentu wyborów wstydze się w pewnych sytuacjach do tego przyznawać. Dobrze, że kościołów jest od nasrania, jeden na drugim. Przemyśl jest kwintesencją tego na czym zależy pedałom w sutannach
Po przeczytaniu wpisu niejakiego KUBY stwierdzić muszę że ci nauczyciele zwolnieni to szczęśliwcy w oczach pozostałej masy nauczycieli którzy nie stracili pracy i muszą się dalej męczyć z ta młodzieżą.
Dobra zmiana...
Bardzo dobrze może teraz lepiej będą Uczyć dzieci bo się będą bać że prace stracą
niekoniecznie będą lepiej uczyć, moze zostali bo ....,