Reklama

56 nauczycieli straciło pracę w Przemyślu

Jak było do przewidzenia, zmiany w systemie oświaty, zmniejszenie liczby oddziałów w przemyskich jednostkach oświatowych pociągnęły za sobą zwolnienia nauczycieli. Wiadomo już, że od 1 września br. w szkołach będzie kilkudziesięciu belfrów mniej.

Z informacji zebranych z przemyskich szkół i placówek wynika, że 56 nauczycieli otrzymało w maju br. wypowiedzenie stosunku pracy, w tym 20 osób przejdzie na emeryturę, rentę lub świadczenie przedemerytalne. Dodatkowo trzy osoby zdecydowały się na przejście na emeryturę bez związku ze zmianami w organizacji jednostki, natomiast 50 osobom wygasły terminowe umowy o pracę (znaczną część stanowiły umowy w niepełnym wymiarze)[paywall].

– Należy podkreślić, że decyzje kadrowe podejmowane były przez dyrektorów w oparciu
o organizację zaplanowaną w arkuszach majowych, kiedy jeszcze nie został sfinalizowany nabór do jednostek oświatowych. W tej chwili wiadomo już, że liczba oddziałów w przyszłym roku szkolnym będzie większa niż zaplanowana w arkuszach. Powstaną bowiem dwa dodatkowe oddziały w szkołach ponadgimnazjalnych i jeden oddział w gimnazjach (czytaj na str....). Prawdopodobne jest również zwiększenie liczby oddziałów w szkołach podstawowych oraz w szkolnictwie specjalnym. W konsekwencji część wypowiedzeń wręczonych nauczycielom w maju można będzie wycofać – tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.

Reklama

Jak wyjaśniły władze miasta, aby złagodzić negatywne skutki zmniejszenia liczby oddziałów, 18 nauczycieli skierowano do uzupełnienia etatów w innych jednostkach oświatowych, umożliwiając w ten sposób kontynuację zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy. Ponadto siedmioro nauczycieli zostało przeniesionych służbowo do innych jednostek oświatowych, w których pojawiły się wakaty.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    niebelfer - niezalogowany 2016-07-10 14:09:07

    Dobra zmiana... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bbbb - niezalogowany 2016-07-10 14:33:32

    Bardzo dobrze może teraz lepiej będą Uczyć dzieci bo się będą bać że prace stracą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asaa - niezalogowany 2016-07-10 15:11:46

    niekoniecznie będą lepiej uczyć, moze  zostali bo ...., 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości