W piątek, 4 lipca funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej komendy – sierż. Artur Orzechowski i post. Hubert Łyżeń, wykonywali czynności służbowe na terenie miasta. W pewnym momencie, przed g. 10 na ul. Jana Pawła II podjechał do nich bardzo zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, że wiezie do szpitala żonę z 6-miesięczną córeczką. Jak podał – dziecko spadło z przewijaka i musi jak najszybciej dostać się do szpitala.
Mundurowi nie wahali się ani chwili. Po wstępnej ocenie sytuacji oraz stanu niemowlęcia, podjęli decyzję o natychmiastowym transporcie radiowozem dziecka z matką.

Niemowlę zostało bezpiecznie przetransportowane do jarosławskiego szpitala i przekazane pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja przypomina, że w sytuacjach nagłych liczy się każda sekunda. – Warto reagować i prosić o pomoc – tak, jak to zrobił ojciec dziecka – przekazuje jarosławska komenda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze