Reklama

61 elewów wstąpiło do batalionu w Przemyślu [ZDJĘCIA]

61 elewów, przyszłych szeregowych, wypowiedziało rotę przysięgi wojskowej na placu defiladowym 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg” – te słowa roty przysięgi wojskowej wybrzmiały po raz pierwszy od dłuższego[paywall] czasu w jednostce przy ul. 29 Listopada w Przemyślu.


Kilka ostatnich uroczystości związanych z rekrutacją na żołnierza zawodowego do przemyskiego batalionu odbywało się bowiem poza Przemyślem.

Reklama

Złożenie przysięgi na sztandar jednostki poprzedziło szkolenie ochotników w ramach służby przygotowawczej. To rozpoczęło się 10 stycznia w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu i trwało 27 dni.

Ci, którzy zdobyli najlepsze wyniki podczas szkolenia, odebrali wyróżnienie z rąk dowódcy 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu ppłk. Wojciecha Drapały.  


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama