61 elewów, przyszłych szeregowych, wypowiedziało rotę przysięgi wojskowej na placu defiladowym 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg” – te słowa roty przysięgi wojskowej wybrzmiały po raz pierwszy od dłuższego[paywall] czasu w jednostce przy ul. 29 Listopada w Przemyślu.
Kilka ostatnich uroczystości związanych z rekrutacją na żołnierza zawodowego do przemyskiego batalionu odbywało się bowiem poza Przemyślem.
Złożenie przysięgi na sztandar jednostki poprzedziło szkolenie ochotników w ramach służby przygotowawczej. To rozpoczęło się 10 stycznia w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu i trwało 27 dni.
Ci, którzy zdobyli najlepsze wyniki podczas szkolenia, odebrali wyróżnienie z rąk dowódcy 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu ppłk. Wojciecha Drapały.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze