Jak co roku o tej porze policjanci z Radymna przedstawili raport o stanie bezpieczeństwa w mieście. Jak się okazuje, funkcjonariusze pracy mają sporo, choć do przestępstw dochodzi tu stosunkowo rzadko. Co ciekawe najliczniejszą grupą są w Radymnie przestępstwa narkotykowe, w dalszej kolejności problemem są nietrzeźwi kierowcy, a także kradzieże i włamania.
O tym, że Radymno to raczej bezpieczne miasto, świadczy policyjna statystka przedstawiona na ostatniej sesji rady miasta przez zastępcę komendanta Komisariatu Policji w Radymnie st. asp. Roberta Johnsona.
Popełniono tu ledwie 36 przestępstw, z czego w 31 przypadkach udało się ustalić sprawcę. Jednocześnie, jak każda społeczność, Radymno ma swoje problemy, o czym świadczy przeszło 680 interwencji.
Wśród najczęściej popełnianych przestępstw przedstawiciel tutejszej policji wymienił[paywall] przede wszystkim jazdę pod wpływem alkoholu, włamania, kradzież, zniszczenia mienia czy uszkodzenia ciała.
Zaskakująco liczna jest grupa przestępstw narkotykowych. Najwięcej z nich to stosunkowo nieszkodliwe „posiadania”, ale na terenie miasta ujawniono też jedną uprawę marihuany, a także zatrzymano 3 osoby zamieszkałe w Radymnie i związane z grupami pseudokibiców, które posiadały sporą uprawę konopi na terenie gminy wiejskiej.
Ponadto odnotowano aż 2 przypadki nienaruszalności cielesnej funkcjonariuszy policji, 1 nieudaną próbę samobójczą nastolatka, 1 przypadek złamania nakazu izolacji chorego na COVID-19 oraz 2 przypadki znęcania się nad rodziną.
W obrębie tego zagadnienia trzeba dodać, że radymniańscy policjanci założyli 9 niebieskich kart (czyli o 2 więcej niż przed rokiem) oraz zastosowali przysługujące im prawo do nakazania opuszczenia domu i zakazu zbliżania do sprawcy przemocy w rodzinie.
Jak wyjaśniał R. Johnson, problemy dotyczące bezpieczeństwa w mieście od lat pozostają podobne. Choć poważniejszych ekscesów w ostatnim czasie nie było, to policja przygląda się działalności kibiców z Radymna i okolicznych miejscowości.
– Zauważyliśmy wykreowanie się młodszej grupy pseudokibiców, pośród której są także nieletni – mówił. – Trzymamy rękę na pulsie i zapewniam, że będziemy gasić tę przemoc rówieśniczą w zalążku – podkreślał.
Niezmienną pozostaje też kwestia parkowania w okresie letnim na ulicy Budowlanych samochodów osób korzystających z plaży nad zalewem ZEK oraz grupowanie się młodzieży na osiedlu Jagiełły i w innych częściach miasta.
– Zdarzało się, że młodzież przewracała śmietniki, zaczepiała starszych – tłumaczył R. Johnson, kończąc swoje wystąpienie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak oglądam ten TVN i się zastanawiam kto tego kołka hajzera dopuścił do tv. Gdyby nie jego ojciec pewnie jedzilby na śmieciarce
Czy Robert Johnson go jakaś rodzina do Carla Johnsona?
Wam to ku wa dach na głowę sie wali, co Wy byście zrobili bez tych małolatów z gramem marychy, statystyki słabiutkie by były więc trzeba łapać tych groźnych przestepcow dzieki wam czujemy sie tacy bezpieczni.. Kpina :)
masz racje slabiutki facet on sie do tej roboty po prostu nie nadaje
you have to share with us lots of informative points here. I totally agree with you what you said. I hope people will read this article.http://www.southdelhicallgirls.com/http://www.divyanka.in/http://www.delhiescortse.com/http://www.nikitaescortsdelhi.in/
Tak oglądam ten TVN i się zastanawiam kto tego kołka hajzera dopuścił do tv. Gdyby nie jego ojciec pewnie jedzilby na śmieciarce
Czy Robert Johnson go jakaś rodzina do Carla Johnsona?
Wam to ku wa dach na głowę sie wali, co Wy byście zrobili bez tych małolatów z gramem marychy, statystyki słabiutkie by były więc trzeba łapać tych groźnych przestepcow dzieki wam czujemy sie tacy bezpieczni.. Kpina :)