Reklama

7 mln zł dla przemyskich szkół

11/03/2017 14:00

Podczas poniedziałkowego śniadania prasowego, odbywającego się w siedzibie PiS, rozmawiano o funduszach z Regionalnego Programu Operacyjnego dla przemyskich szkół.

– Dyrektorzy szkół zawodowych i ośrodków szkolnictwa specjalnego dali się namówić na wystąpienie o środki, co przyniosło efekty – mówił Maciej Karasiński, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. – Mówimy tu głównie o dwóch obszarach wsparcia szkolnictwa zawodowego: pieniądzach na wzmocnienie potencjału szkolnictwa zawodowego w relacjach z pracodawcami oraz na kształcenie ogólne. Wnioski z terenu Przemyśla przyniosły ponad 7 milionów[paywall] złotych na realizację zadań wykraczających poza szkolne standardy, na wyposażenie w odpowiedni sprzęt uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że to nie koniec. Tym bardziej że niedługo rusza nabór wniosków, jeszcze bardziej skierowany na szkolenie zawodowe – dodał.

Do sześciu przemyskich placówek (3 szkoły zawodowe, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących oraz obydwa ośrodki szkolno-wychowawcze) w nowej perspektywie ma trafić aż 7 mln zł na rozwój, doposażenie, organizację staży i praktyk zawodowych oraz na takie przekształcenie oferty nauczania, aby szkolić zgodnie z oczekiwaniami pracodawców. – Za te pieniądze ma powstać między innymi pracownia mechatroniczna, która pozwoli w sposób szybki montować rzeczywiste obwody elektryczne, takie, jakie montujemy w budynkach mieszkalnych. Zakupione też będą roboty gastronomiczne oraz oprogramowanie do obrabiarek CNC. To wszystko po to, aby młodzież mogła posiąść bardziej praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w późniejszej pracy –  tłumaczył zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama