Prawie 70 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi, które miały miejsce w ostatnich latach. Pieniądze trafią m.in. do powiatu lubaczowskiego i gminy Fredropol.
Promesy przedstawicielom powiatów i gmin wręczyła 23 lutego br. wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Łącznie dodatkowe wsparcie otrzyma 121 samorządów. –To środki z rezerwy celowej budżetu państwa na odbudowę infrastruktury komunalnej, zniszczonej przez powodzie w latach 2011 – 2014 oraz na zabezpieczenie osuwisk. Jeśli samorządy będą potrzebować dodatkowego wsparcia na realizację zadań, pani wojewoda obiecała, że wystąpi do ministra administracji i cyfryzacji o kolejne środki – poinformowała rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Chomycz-Śmigielska.
45 mln zł trafi do powiatów i gmin na remonty i odbudowę dróg, mostów, sieci kanalizacyjnej, budynków użyteczności publicznej, przebudowę infrastruktury ujęcia wody. 17 samorządów otrzymało promesy na zadania związane z usuwaniem skutków osuwisk na łączną kwotę 24 mln 184 tys. 200 zł. Pieniądze na usuwanie skutków powodzi trafią m.in. do powiatu lubaczowskiego (1,9 mln zł), który otrzymał najwięcej, a także: dębickiego, jasielskiego, sanockiego, leskiego i łańcuckiego. Spośród podkarpackich gmin najwięcej otrzyma gmina Fredropol – 1,2 mln zł.
Warto dodać, że w latach 2010 – 2015 podkarpackie samorządy otrzymały z budżetu państwa ponad 700 mln zł na odbudowę zniszczeń powstałych w wyniku klęsk żywiołowych i zabezpieczenie osuwisk. W latach 2011 – 2012 z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przekazano z kolei ponad 46 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze