Reklama

70 mln dla Podkarpacia na usuwanie skutków powodzi

Prawie 70 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi, które miały miejsce w ostatnich latach. Pieniądze trafią m.in. do powiatu lubaczowskiego i gminy Fredropol.

Promesy przedstawicielom powiatów i gmin wręczyła 23 lutego br. wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Łącznie dodatkowe wsparcie otrzyma 121 samorządów. –To środki z rezerwy celowej budżetu państwa na odbudowę infrastruktury komunalnej, zniszczonej przez powodzie w latach 2011 – 2014 oraz na zabezpieczenie osuwisk. Jeśli samorządy będą potrzebować dodatkowego wsparcia na realizację zadań, pani wojewoda obiecała, że wystąpi do ministra administracji i cyfryzacji o kolejne środki – poinformowała rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

45 mln zł trafi do powiatów i gmin na remonty i odbudowę dróg, mostów, sieci kanalizacyjnej, budynków użyteczności publicznej, przebudowę infrastruktury ujęcia wody. 17 samorządów otrzymało promesy na zadania związane z usuwaniem skutków osuwisk na łączną kwotę 24 mln 184 tys. 200 zł. Pieniądze na usuwanie skutków powodzi trafią m.in. do powiatu lubaczowskiego (1,9 mln zł), który otrzymał najwięcej, a także: dębickiego, jasielskiego, sanockiego, leskiego i łańcuckiego. Spośród podkarpackich gmin najwięcej otrzyma gmina Fredropol – 1,2 mln zł.

Reklama

Warto dodać, że w latach 2010 – 2015 podkarpackie samorządy otrzymały z budżetu państwa ponad 700 mln zł na odbudowę zniszczeń powstałych w wyniku klęsk żywiołowych i zabezpieczenie osuwisk. W latach 2011 – 2012 z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przekazano z kolei ponad 46 mln zł.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości