1 maja br. przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie szkolnym im. Jarosława Kłymińskiego w Przemyślu zainaugurowany został sezon lekkoatletyczny na Podkarpaciu. Ponad 200 zawodników rywalizowało w XVIII Lekkoatletycznych Mistrzostwach Przemyśla.
To była impreza o randze międzynarodowej, bo oprócz lekkoatletów z województw: podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego do zmagań przystąpiła 7-osobowa ekipa z Iwano-Frankiwska na Ukrainie.
Organizatorami byli UKS „Tempo 5” i Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Rozdano łącznie 27 kompletów medali, a najlepszych[paywall] dekorowali oraz wręczali upominki (przekazane przez firmę „Inglot” oraz Wydział Spraw Społecznych UM w Przemyślu) naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Renata Kochanowicz-Chalicka oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński.
Konkurencje na 400 m kobiet oraz 800 m mężczyzn były biegami memoriałowymi patrona stadionu J. Kłymińskiego.
W gronie rywalizujących nie mogło zabraknąć lekkoatletów UKS „Tempo 5”, którzy wystartowali jednak bez swoich ośmiu czołowych zawodników,. przebywających na centralnych obozach szkoleniowych lub zmagających się z urazami. Na otwarcie sezonu przemyślanie wywalczyli 9 medali (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).
Złote zdobyli: Emanuel Czuba (2005) w biegu na 300 m ppł z rekordem życiowym 41,65 s, Gabriela Rokitowska (2007: młodziczka) w biegu na 600 m (1:39,03 min; rekord życiowy) oraz Aleksandra Mielnik (2008; młodziczka) w biegach na 80 m ppł (14,12 s) oraz 300 m ppł (50,08 s; rekord życiowy).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze