Kierowca bmw jechał od strony Pruchnika. Zmierzał do Jarosławia. 91-latek najprawdopodobniej wkroczył na jezdnię, wprost pod koła pojazdu. Tyle wiadomo ze wstępnych ustaleń.
Okoliczności wtorkowego (10 bm.) wyjaśnia pruchnicka policja. Doszło do niego po g. 9 rano na ul. Jarosławskiej w Pruchniku, na drodze wojewódzkiej nr 880. 91-letni mieszkaniec gminy Pruchnik podczas przechodzenia przez jezdnię najprawdopodobniej wtargnął pod jadący w kierunku Jarosławia samochód marki BMW, którym kierował 21-letni mieszkaniec gminy Pruchnik. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca był trzeźwy. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń i został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.
Przy okazji tego zdarzenia policja przypomina o obowiązku noszenia przez pieszych odblasków. Wymagane są poza terenem zabudowanym, ale warto je mieć na wierzchniej odzieży w każdej sytuacji, kiedy po zmroku poruszamy się po drodze.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze