Reklama

92 rekrutów zasiliło szeregi czołgistów. Kto zostaje nowym obrońcą Rzeczypospolitej?

12 sierpnia br. plac defiladowy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy był areną kolejnej w tej jednostce przysięgi wojskowej. Rotę wypowiedziało 92 ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Tekst przysięgi:

  • „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”

kolejna grupa rekrutów wypowiedziała już po raz trzeci w tym roku[paywall]. Gospodarzem ceremonii był szef żurawickich pancerniaków ppłk Marcin Komorek, a świadkami tej ważnej dla jednostki oraz jej żołnierzy chwili, obok rodzin i bliskich nowych czołgistów oraz przedstawicieli służb mundurowych z naszego regionu, byli m.in.: poseł na Sejm RP Marek Kuchciński, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatu i sąsiednich miejscowości. Nie mogło oczywiście zabraknąć władz gminy Żurawica na czele z wójtem gminy Tomaszem Szeleszczukiem oraz przewodniczącym rady gminy Maciejem Gałuszką.

  • Od początku br. szeregi żurawickich czołgistów zasiliło już ponad 100 nowych żołnierzy. Kolejny pobór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej odbędzie się w październiku br. Wówczas swoich sił spróbuje 140-osobowa grupa kandydatów. Nowo przyjęci przejdą specjalistyczne szkolenie, podczas którego będą przygotowywani do zawodowej służby wojskowej.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama