Nieustępliwość, determinacja, ale przede wszystkim merytoryczne przesłanki członków Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla sprawiły, że władze województwa podkarpackiego ugięły się i zadeklarowały, że przy modernizowanej drodze wojewódzkiej 885 Przemyśl – Malhowice powstanie ścieżka rowerowa.
Taką deklarację złożył wicemarszałek województwa Piotr Pilch. Wyjaśnił na antenie Radia Rzeszów, że inwestycja będzie realizowana etapami. Najpierw zmodernizowana zostanie oczywiście droga wojewódzka 885, w kolejnym etapie wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, która ma powstać równolegle z przejściem granicznym w Malhowicach. Ciąg pieszo-rowerowy będzie odseparowany od jezdni tak, aby piesi oraz rowerzyści mogli bezpiecznie poruszać się wzdłuż drogi[paywall].
– Na ten aspekt również wskazywaliśmy w naszym apelu, który wystosowaliśmy do władz wojewódzkich. Podkreślaliśmy, że podniesienie parametrów technicznych drogi po wykonaniu prac remontowych oraz oddanie do użytku przejścia granicznego w Malhowicach spowoduje radykalny wzrost ruchu pojazdów poruszających się tą trasą. A to z kolei będzie niosło ze sobą zagrożenie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych – powiedział Grzegorz Kość ze Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla. – Jesteśmy szczęśliwi, że argumenty, które przedstawiliśmy, zostały przez władze wojewódzkie poważnie potraktowane. Niemniej jednak istotne są decyzje formalno-prawne, które nadadzą rzeczywisty bieg sprawie. W związku z tym zwróciliśmy się ponownie do władz wojewódzkich o przedstawienie nam dokładnego harmonogramu prac, które będą realizowane po zakończeniu prac modernizacyjnych przy drodze wojewódzkiej 885, w tym terminu budowy ścieżki rowerowej – dodał.
Zdaniem członków stowarzyszenia przystąpienie już teraz do sporządzenia dokumentacji projektowej umożliwi płynne przejście do kolejnego etapu inwestycji, czyli rozpisania stosownych przetargów zarówno na budowę chodników, jak i ścieżki rowerowej. Kolejną kwestią jest budowa przejścia granicznego w Malhowicach. Przedstawiciele władz wojewódzkich zapewnili, że trasa rowerowa zostanie wybudowana równolegle z przejściem.
Dla tej inwestycji 20 maja br. ogłoszony został przetarg. Po wyłonieniu inwestora, który będzie pełnił nadzór nad realizowaną inwestycją, kolejnym krokiem będzie wyłonienie w przetargu wykonawcy prac.
– Zwróciliśmy się więc także z zapytaniem do wojewody podkarpackiego o podanie nam terminu rozpisania przetargu na prace budowlane, przewidywany czas ich realizacji oraz planowany termin oddania przejścia do użytku – podsumował G. Kość.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oby z asfaltu a nie z kostku betonowej.
Jak nie przypilnujecie to żadnego drugiego etapu nie będzie.Takie rzeczy robi się jednocześnie kompleksowo.Drugi etap to zwykła ściema .
Pozytywna informacja, szkoda że inwestycja będzie powstawać etapami bo koniec może być za 20 lat....
i tak sobie myślę ,że niestety tak będzie !!!! już zaczynają kręcić o etapach.
...pod warunkiem ze przekraczanie granicy w celach turystycznych, czyli bez papierosów i alkoholu, bo sie zrobi bajzel jak w słynnej Medyce, a Ci rowerzyści turyści którzy mieli szybko i wygodnie przekroczyc granice jak w zapowiedziach bedą czekac w kolejkach z mrówkami!
Jest to przykład realnego i skutecznego działania kilku mieszkańców Przemyśla działających w Forum Rozwoju Przemyśla. Samodzielnie z zaangażowaniem, własną wiedzą i pasją potrafili doprowadzić do takiego etapu realizacji tej sprawy. Gratulacje!
Yjakie gratulacje to ściema , może za 30 kat dirobią w 10 tym etapie
Wiem że polityka to rynsztok, ale dlaczego FRP nie ma jeszcze w radzie miasta ?
Jeżeli FRP zobaczy aneks do umowy podpisany z odpowiednim budżetem na drogę rowerową to częściowo może być pewne /do następnego aneksu/że droga będzie budowana.I może rowerzyści i ich rodziny zagłosują i nie zapomną.
Szkoda tylko że nie myślą o nowym moście kolejowym ???
O czym tu mówimy/piszemy? O jakiej skuteczności? Proszę o pokazanie dokumentu - umowy - projektu, który by to potwierdzał! Nie ma czegoś takiego!!! Jest tylko słowna deklaracja uwarunkowana wieloma niewiadomymi. Niech towarzystwo z FRP nie przypisuje sobie zasług, których nie ma! Trzeba żyć realnie a nie wirtualnie!!!
Co oni tam mogą,grupka naiwniaczkow, ...wielkie forum, kolesi,którym się wydaje, że wszelkie rozumy posiadali. Przedsiębiorcy co to ludziom najchętniej po najmniejszej krajowej by płacili i to pod warunkiem, że ich po rękach będą całować.
Oby z asfaltu a nie z kostku betonowej.
Jak nie przypilnujecie to żadnego drugiego etapu nie będzie.Takie rzeczy robi się jednocześnie kompleksowo.Drugi etap to zwykła ściema .
A paszol won w kukurydzu