Reklama

A jednak! Ścieżka rowerowa do Malhowic powstanie

Nieustępliwość, determinacja, ale przede wszystkim merytoryczne przesłanki członków Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla sprawiły, że władze województwa podkarpackiego ugięły się i zadeklarowały, że przy modernizowanej drodze wojewódzkiej 885 Przemyśl – Malhowice powstanie ścieżka rowerowa.

Taką deklarację złożył wicemarszałek województwa Piotr Pilch. Wyjaśnił na antenie Radia Rzeszów, że inwestycja będzie realizowana etapami. Najpierw zmodernizowana zostanie oczywiście droga wojewódzka 885, w kolejnym etapie wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, która ma powstać równolegle z przejściem granicznym w Malhowicach. Ciąg pieszo-rowerowy będzie odseparowany od jezdni tak, aby piesi oraz rowerzyści mogli bezpiecznie poruszać się wzdłuż drogi[paywall].

– Na ten aspekt również wskazywaliśmy w naszym apelu, który wystosowaliśmy do władz wojewódzkich. Podkreślaliśmy, że podniesienie parametrów technicznych drogi po wykonaniu prac remontowych oraz oddanie do użytku przejścia granicznego w Malhowicach spowoduje radykalny wzrost ruchu pojazdów poruszających się tą trasą. A to z kolei będzie niosło ze sobą zagrożenie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych – powiedział Grzegorz Kość ze Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla. – Jesteśmy szczęśliwi, że argumenty, które przedstawiliśmy, zostały przez władze wojewódzkie poważnie potraktowane. Niemniej jednak istotne są decyzje formalno-prawne, które nadadzą rzeczywisty bieg sprawie. W związku z tym zwróciliśmy się ponownie do władz wojewódzkich o przedstawienie nam dokładnego harmonogramu prac, które będą realizowane po zakończeniu prac modernizacyjnych przy drodze wojewódzkiej 885, w tym terminu budowy ścieżki rowerowej – dodał.

Reklama

Kiedy przetarg?

Zdaniem członków stowarzyszenia przystąpienie już teraz do sporządzenia dokumentacji projektowej umożliwi płynne przejście do kolejnego etapu inwestycji, czyli rozpisania stosownych przetargów zarówno na budowę chodników, jak i ścieżki rowerowej. Kolejną kwestią jest budowa przejścia granicznego w Malhowicach. Przedstawiciele władz wojewódzkich zapewnili, że trasa rowerowa zostanie wybudowana równolegle z przejściem.

Dla tej inwestycji 20 maja br. ogłoszony został przetarg. Po wyłonieniu inwestora, który będzie pełnił nadzór nad realizowaną inwestycją,  kolejnym krokiem będzie wyłonienie w przetargu wykonawcy prac.

– Zwróciliśmy się więc także z zapytaniem do wojewody podkarpackiego o podanie nam terminu rozpisania przetargu na prace budowlane, przewidywany czas ich realizacji oraz planowany termin oddania przejścia do użytku – podsumował G. Kość.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nbhh - niezalogowany 2020-07-06 17:08:15

    Oby z asfaltu a nie z  kostku betonowej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-06 18:11:39

    Jak nie przypilnujecie to żadnego drugiego etapu nie będzie.Takie rzeczy robi się jednocześnie kompleksowo.Drugi etap to zwykła ściema .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    , - niezalogowany 2020-07-06 18:22:38

    A paszol won w kukurydzu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama