Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Budomierza wykryli nielegalny przewóz ponad 58 tys. euro. Pieniądze były ukryte m.in. w autokarowej lodówce.
Podczas rewizji wytypowanego do szczegółowej kontroli kursowego autokaru wyjeżdżającego z Ukrainy do Polski, mundurowi odkryli, że w lodówce pojazdu znajdują się owinięte czarną folią pakiety. Okazało się, że w nich znajdowały się pieniądze. Dokładniej: 20 tys. euro. Do ich nielegalnego przewozu przyznał się jeden z pasażerów – 38-letni obywatel Ukrainy.
Kolejnych 20 tys. euro zostało odkrytych w bagażu 33- letniego kierowcy. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami w łącznej kwocie 6 tys. złotych.
Jak przekazała Krajowa Administracja Skarbowa:
„niezgłoszone wartości dewizowe wykryte zostały także u mężczyzny, przekraczającego granicę samochodem osobowym”.
W tym przypadku 49-letni obywatel Ukrainy przewoził w odzieży 18,5 tys. euro. Za brak obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy również otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze