Kościół oo. Karmelitów Bosych i pomnik na placu Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia były miejscami, gdzie 17 września br. odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, połączonych z Dniem Sybiraka.
Nim doszło do bardzo skromnych tym razem uroczystości pod pomnikiem przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, w kościele oo. Karmelitów Bosych, z udziałem pocztów sztandarowych, odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę (doszło do niej 17 września 1939 r.) oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. Eucharystii przewodniczył kapelana Garnizonu Przemyśl ks. ppłk Rafał Kaproń, a uroczystość uświetniły Kompania Honorowa Wojska Polskiego i poczty sztandarowe. Następnie, zgodnie z kilkuletnią już tradycją, dalsza część ceremonii przeniosła się pod pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia. Jak już wspomnieliśmy, wszystko odbyło się jednak w bardzo okrojonym scenariuszu i składzie osobowym. Powodem były fatalne warunki atmosferyczne i ciągle padający deszcz. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, zgromadzeni złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pamięci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze