Reklama

A Oni szli i szli dziesiątkowani... 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę i Dzień Sybiraka w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Kościół oo. Karmelitów Bosych i pomnik na placu Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia były miejscami, gdzie 17 września br. odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, połączonych z Dniem Sybiraka.

Nim doszło do bardzo skromnych tym razem uroczystości pod pomnikiem przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, w kościele oo. Karmelitów Bosych, z udziałem pocztów sztandarowych, odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę (doszło do niej 17 września 1939 r.) oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. Eucharystii przewodniczył kapelana Garnizonu Przemyśl ks. ppłk Rafał Kaproń, a uroczystość uświetniły Kompania Honorowa Wojska Polskiego i poczty sztandarowe. Następnie, zgodnie z kilkuletnią już tradycją, dalsza część ceremonii przeniosła się pod pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia. Jak już wspomnieliśmy, wszystko odbyło się jednak w bardzo okrojonym scenariuszu i składzie osobowym. Powodem były fatalne warunki atmosferyczne i ciągle padający deszcz. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, zgromadzeni złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pamięci.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości