Emerytowany arcybiskup przemyski Józef Michalik przeszedł operację. Poinformowała o tym kuria diecezjalna, prosząc o modlitwę dziękczynną za jej powodzenie i prośby o powrót do zdrowia.
„Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie, pragniemy zachęcić Was i prosić o podjęcie modlitwy dziękczynnej (zarówno podczas Mszy Świętej, jak i w modlitwach indywidualnych) za szczęśliwą operację, której poddał się abp Józef Michalik oraz modlitwy o łaskę powrotu do zdrowia po przebytym czasie rekonwalescencji” – zachęcają abp Adam Szal, bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio, którzy podpisali się pod komunikatem.
Modlitwom polecają również wszystkich chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach, hospicjach, zakładach opieki i w domach. „Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do uświęcenia i zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem” – napisali.
Abp Józef Michalik urodził się 20 kwietnia 1941 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Łomży 23 maja 1964 r. z rąk ówczesnego biskupa łomżyńskiego Czesława Falkowskiego. Sakrę biskupią przyjął z rąk papieża 16 października 1986 r. w bazylice św. Piotra w Rzymie. 17 kwietnia 1993 r. Jan Paweł II mianował go metropolitą przemyskim. Urząd ten abp Michalik pełnił do kwietnia 2016 r., kiedy przeszedł na emeryturę.
Przez dwie kadencje (w latach 2004 – 2014) był przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jak tutaj to juz po nim swiety boze nie pomoze, chlopie ratuj sie gdzie indziej
Nie ważne gdzie byle się ratować !!!YOUTUBE.COM - NIE KOP SOBIE GROBU WIDELCEMYOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZMNIE DAJ ZROBIĆ LEKARZOM - WOLNA-POLSKA.PLMIĘDZY ŚWINIĄ A MARCHEWKĄ - PRZEWODNIK-KATOLICKI.PLAUSTRIACKI PROFESOR ETYKI UWAŻA ŻE WEGETARIANIZM TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO KATOLIKA - PCH24.PL
To taki dobry i miłosierny człowiek zwłaszcza miłują go policjanci
Tyle lat święcie w Niego wierzył a teraz prosi o modlitwę,ze nie chce stanąć przed Jego obliczem i chce pozostać na padole ziemskim.
tyle dóbr nagromadził , że ciężko się z nimi rozstać , oj ciężko . Te wszystkie stawy, hektary , budynki .... jak to do Nieba z sobą zabrać ma ? Mógłby dzieciom zostawić , gdyby miał ........
Dziecięce buciki pamięci na ogrodzeniu domu biskupów w Przemyslu wczoraj powiesili wierni pamiętając zasługi na tym polu
Ale czemu księża leczą się w szpitalach, u lekarzy czyż to nie jest sprzeczne z bożym planem??? z bożą wolą skoro jesteś chory to MASZ BYĆ CHORY. A może tak się boi spotkać ze "stwórcą" A może po prostu wie że religia to jeden wielki przewał.
Strzelił dwuch,a najlepiej to wiedza Policjanci z Ustrzyk Dolnych
Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o modlitwę dziękczynną za udaną operację. Ponadto nie abp senior prosi, tylko pozostali biskupi przemyscy
Przepraszam że tak brzydko napisałem o arcybiskupie Michaliku ale ostatnio coś mi się w głowie porobiło że czasami nie wiem co pisze to starcze nie domagania jeszcze raz przepraszam !
Nie kłam trollu! Gdzie żeś niby brzydko napisał? Podszywanie się pod kogoś świadczy, że jesteś głupi po prostu.
Może konkretniej a nie tylko domysły. Dlaczego nikt nie wiesza takich bucików np. na łódzkiej szkole filmowej?
"...- Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - tak mówił abp Józef Michalik, jednego ze źródeł pedofilii szukając w rozwodach i złych relacjach między rodzicami dziecka..."Pamiętne słowa Abp Michalika wg którego to dziecko jest winne pedofilii w kościele.
To dobrze zrobił że się przyznał i POtwierdził swoją głuPOte
Kiedyś byłam na spotkaniu z tym jegomościem . Pary małżeńskie z 25 letnim pożyciem. Na stole ciasteczka i herbata . Jegomość się spóżnił znacznie i na wstępie mówi : jedzcie , jedzcie , bo klerycy wyjechali i nie ma kto zjeść .. Nie zjadłam .. wyszłam ..
Wątpię czy w naszym mieście znajdzie się osoba z dobrym słowem o arcybiskupie.
Jakim trzeba być POdłym bydlakiem żeby takie rzeczy wypisywać na arcybiskupa Michalika wyzuty z sumienia lewacki hejterski trollu !!!
Obrona obrońcy pedofilii jest nieetyczna.
Lekarz jest tylko narzędziem w ręku BOGA (tak jak TY czy Ja - jesteśmy tylko narzędziem w JEGO rękach ) .BÓG ma swoje plany . Ja wierzę TY uwierz
jak tutaj to juz po nim swiety boze nie pomoze, chlopie ratuj sie gdzie indziej
Nie ważne gdzie byle się ratować !!!YOUTUBE.COM - NIE KOP SOBIE GROBU WIDELCEMYOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZMNIE DAJ ZROBIĆ LEKARZOM - WOLNA-POLSKA.PLMIĘDZY ŚWINIĄ A MARCHEWKĄ - PRZEWODNIK-KATOLICKI.PLAUSTRIACKI PROFESOR ETYKI UWAŻA ŻE WEGETARIANIZM TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO KATOLIKA - PCH24.PL
BÓG sam zadecyduje.