Reklama

Aby obniżyć twardości wody, trzeba rozbudować stację uzdatniania

10/02/2016 16:00

Na niedawnej sesji rady miasta Przeworska radni zatwierdzili dotychczasową stawkę taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. Wywołany został również problem twardości wody.

Cena za 1m sześc. wody będzie nadal wynosić 3,58 zł netto (3,87 zł brutto), zaś 1 m sześc. ścieków 3,99 zł netto (4,31 zł brutto). Nie będzie również podwyżek opłaty abonamentowej, której miesięczna kwota to 7,05 zł (7,61 zł brutto).

Powrócił ponadto temat twardości wody, który poruszyli mieszkańcy. Prezes Przeworskiej Gospodarki Komunalnej Krzysztof Ożóg zaznaczył, że jakość dostarczanej wody jest zgodna z rozporządzeniem ministra zdrowia, a więc jest ona zdatna do spożycia przez ludzi. Przypomniał również, że woda miękka jest niezdrowa dla człowieka. Odwrotnie jest w przypadku urządzeń technicznych, dlatego osadza się na nich kamień. Jednak kamień powstający w organizmie człowieka nie bierze się z twardości wody.

Reklama

Burmistrz Leszek Kisiel potwierdził opinię prezesa. – Jeśli decydujemy się na zmiękczanie wody, czyli obniżanie stopnia twardości, musimy zapytać mieszkańców, czy akceptują pięćdziesięcioprocentową podwyżkę, bo ona będzie stała. Jeśli tak, nie ma żadnego problemu technicznego, żeby taki projekt przygotować, sięgnąć, miejmy nadzieję, po środki unijne i go zrealizować, ze świadomością, że na każdym kubiku będzie 2 złote w górę – podsumował burmistrz.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama