Reklama

Afgańczycy w... jabłkach, czyli nielegalna podróż z Serbii

Patrol Straży Granicznej z placówki w Jasionce koło Rzeszowa zatrzymał dwóch Afgańczyków, którzy do Polski przedostali się nielegalnie... w transporcie jabłek z Serbii.

Odpowiednie służby zaalarmował kierowca ciężarówki. Pierwszą z nich była policja. W trakcie wjazdu na parking w miejscowości Ździary (powiat niżański) mężczyzna usłyszał dochodzące z naczepy niepokojące sygnały. Początkowo myślał, że to kwestia uszkodzonej opony, jednak szybko zdał sobie sprawę, że w naczepie przewozi dwóch „pasażerów na gapę”.

Na miejsce przybył również patrol Straży Granicznej, który – sprawdzając legalność pobytu – ustalił, że obaj 19-letni Afgańczycy dostali się do Polski nielegalnie. Przyznali, iż swoją 4-dniową podróż rozpoczęli w Serbii. Następnie trasa wiodła przez Węgry i Słowację. Przez cztery dni nie opuszczali naczepy. Żywili się tylko jabłkami. Byli wyziębieni i głodni. Zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na zdrowiu.

Reklama

Pytani o cel swojej podróży początkowo mówili, że Niemcy albo Francja, a następnie stwierdzili, że chcieli dotrzeć do Polski. Już w Serbii za przerzut do zachodniej Europy każdy z nich zapłacił organizatorom po 3 tys. euro.

Cudzoziemcom postawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznali. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie mężczyźni zostali umieszczeni na trzy miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2019-01-22 17:12:01

    super i teraz polski podatnik będzie utrzymywał w ciepełku przestępców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Martika - niezalogowany 2019-01-22 17:52:49

    Porażka . To my w Polsce swoich jablek nie mamy u nas gniły w sadach a teraz inspirują z za granicy. Polska patologia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    EWA - niezalogowany 2019-01-22 18:40:40

    Jabłka z Serbii do Polski?, a nasze gniją.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama