20 października br. Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otworzył dla mieszkańców drzwi 21 biur powiatowych. Jedna z imprez odbyła się w Przemyślu. Zaproszone zostały dzieci, młodzież i dorośli: przedszkolaki, uczniowie, rolnicy i przedsiębiorcy – wszyscy, którzy chcieli poznać z bliska pracę ARiMR.
Dzień Otwarty ARiMR zorganizowany został w Polsce po raz pierwszy. Hasło przewodnie brzmiało „Razem wPROWadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpiecznie”. Dlatego przedsięwzięcie zrealizowane zostało wspólnie z policją i strażą pożarną. W imprezie wzięli udział uczestnicy różnych programów: drobni przetwórcy oraz rolnicy inwestujący w gospodarstwa. Teresa Pamuła, dyrektor POR ARiMR nie wyklucza, że[paywall] dzień otwarty będzie organizowany cyklicznie. – Zależy nam na szerszym pokazaniu naszej pracy i zadań, jakie realizujemy. Chodziło też o zachęcenie rolników do częstszego korzystania z licznych dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020. Chcieliśmy też podkreślić, jak ważna jest praca rolników i że dzięki nim podkarpacka wieś się rozwija i zmienia na lepsze. A tu ważne jest bezpieczeństwo na wsi, zwłaszcza dzieci. Dlatego w trakcie imprez w każdym powiecie rozdawaliśmy między innymi odblaski. Łącznie otrzymało je ponad tysiąc dzieci – powiedziała.

fot.zbiory własne
Dzieci i młodzież były bardzo zainteresowane pokazami i prezentacjami przygotowanymi przez rolników.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze